Dane techniczne obok siebie
Oscal Tank 1 vs Blackview Fort 1
Porównanie Oscal Tank 1 i Blackview Fort 1: aparat, bateria, szybkie ładowanie, ekran, wydajność i kolory obok siebie. Więcej smartfonów: Oscal i Blackview.
Werdykt NeoTeo
Który z nich bardziej się opłaca
Blackview OSCAL TANK 1 będzie lepszym wyborem dla osób stawiających na wydajność, ekran i baterię: ogniwo 20 000 mAh ma dwukrotnie większą pojemność niż 10 000 mAh w Blackview Fort 1, a ładowanie 55 W wyprzedza 18 W.
OSCAL TANK 1 prowadzi również pod względem wydajności: MediaTek Dimensity 7050, 601 430 punktów AnTuTu i 12 GB RAM, podczas gdy Fort 1 ma Unisoc T615, 312 000 punktów i 6 GB RAM. Ekran IPS LCD 6,78″ oferuje rozdzielczość 1080 px na 2460 px i odświeżanie 120 Hz; Fort 1 ma 6,56″, 720 px na 1612 px i 90 Hz.
Fort 1 jest znacznie lżejszy: waży 390 g wobec 640 g, a jego grubość to 17,5 mm zamiast 29,5 mm. Ma też gniazdo słuchawkowe 3,5 mm; OSCAL TANK 1 oferuje za to 5G i NFC. Główny aparat tylny TANK 1 ma 64 MP, a przedni 50 MP, podczas gdy Fort 1 ma odpowiednio 16 MP i 8 MP.
Oscal Tank 1
Blackview OSCAL TANK 1 to lepszy wybór dla osób stawiających na pojemność baterii: 20 000 mAh, dwa razy więcej niż w Fort 1.
Blackview Fort 1
Blackview Fort 1 będzie lepszym wyborem dla osób szukających lżejszego i smuklejszego telefonu: waży 390 g i ma 17,5 mm grubości.
Werdykt
Twój wybór: Oscal Tank 1, na czele w Wzornictwo i ekran, Wydajność i sprzęt, Aparat, Łączność i Bateria i ładowanie.
| Kategoria | Tank 1 | Fort 1 |
|---|---|---|
| Wzornictwo i ekran | 5.4 | 4.5 |
| Wydajność i sprzęt | 7.6 | 3.1 |
| Aparat | 6.0 | 3.4 |
| Łączność | 6.8 | 5.9 |
| Bateria i ładowanie | 7.2 | 6.6 |
Który jest dla ciebie?
Oscal Tank 1, jeśli zależy ci na…
- Pojemność baterii
- 20 000 mAh
- wobec 10 000 mAh
- Pojemność pamięci RAM
- 16 GB
- wobec 6 GB
- Standardy Wi-Fi
- Wi-Fi 802.11a/b/g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax)
- wobec Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac
- Typ pamięci
- UFS 3.1
- wobec eMMC 5.1
Blackview Fort 1, jeśli zależy ci na…
- Waga
- 390 g
- wobec 640 g
- Grubość obudowy
- 17,5 mm
- wobec 29,5 mm
- Klasa efektywności baterii
- B
- wobec C
Porównanie specyfikacji
Wydajność
| Specyfikacja | Tank 1 | Fort 1 |
|---|---|---|
| Model procesora | MediaTek Dimensity 7050 | Unisoc T615 |
| Proces technologiczny | 6 nm Najlepsza wartość | 12 nm |
| Karta graficzna | Mali-G68 MC4 | Mali-G57 MP1 |
| Typ pamięci | UFS 3.1 Najlepsza wartość | eMMC 5.1 |
| Maksymalne taktowanie CPU | 2,6 GHz Najlepsza wartość | 1,8 GHz |
| Maksymalna pojemność pamięci | 512 GB Najlepsza wartość | 256 GB |
| Wynik AnTuTu | — | 312 000 |
| Opis procesora | Osiem rdzeni (2x2.6 GHz Cortex-A78 i 6x2.0 GHz Cortex-A55) | Ośmiordzeniowy procesor z 2 rdzeniami Cortex-A75 1.8 GHz i 6 rdzeniami Cortex-A55 1.6 GHz |
| Typ procesora | Ośmiordzeniowy | Ośmiordzeniowy |
| Procesor 64-bitowy | — | Tak |
| Pojemność pamięci RAM | 16 GB Najlepsza wartość | 6 GB |
| Typ pamięci RAM | — | LPDDR4X |
| Możliwość rozbudowy pamięci masowej | Tak | Tak |
| Wersja AnTuTu | — | v10 |
Design
| Specyfikacja | Tank 1 | Fort 1 |
|---|---|---|
| Kolory obudowy | Czarny, Pomarańczowy | Czarny, Pomarańczowy, Zielony |
| Grubość obudowy | 29,5 mm | 17,5 mm Najlepsza wartość |
| Szerokość ciała | 83 mm | 80,1 mm |
| Wysokość ciała | 184 mm | 176,2 mm |
| Waga | 640 g | 390 g Najlepsza wartość |
| Powierzchnia użytkowa | 71,5 % | 73,2 % Najlepsza wartość |
| Materiały korpusu | — | Wytrzymała konstrukcja, Poliwęglan |
| Funkcje oporu | IP68, IP69K, MIL-STD-810H | IP68, IP69K, MIL-STD-810H, MIL-STD-810G |
| Wodoodporna głębokość | 2 m Najlepsza wartość | 1,5 m |
| Klasa odporności na upadki | A | A |
| Klasa naprawialności | B | B |
| Liczba testów upuszczenia | 270 | 276 Najlepsza wartość |
Bateria
| Specyfikacja | Tank 1 | Fort 1 |
|---|---|---|
| Klasa efektywności baterii | C | B Najlepsza wartość |
| Pojemność baterii | 20 000 mAh Najlepsza wartość | 10 000 mAh |
| Typ baterii | — | Li-Polymer |
| Szybka moc ładowania | 55 W Najlepsza wartość | 18 W |
| Funkcje baterii | Szybkie ładowanie, Odwrotne ładowanie | Szybkie ładowanie, Odwrotne ładowanie, Nieusuwalne |
| Czas pracy baterii | 154 h 8 min Najlepsza wartość | 97 h 15 min |
| Cykle ładowania | 800 | 800 |
Wyświetlacz
| Specyfikacja | Tank 1 | Fort 1 |
|---|---|---|
| Proporcje ekranu | 20.5:9 | 20:9 |
| Technologia wyświetlacza | IPS LCD | IPS LCD |
| Szczytowa jasność ekranu | 700 nits Najlepsza wartość | 450 nits |
| Przekątna ekranu | 6,78″ Najlepsza wartość | 6,56″ |
| Pozioma rozdzielczość ekranu | 1 080 px Najlepsza wartość | 720 px |
| Pionowa rozdzielczość ekranu | 2 460 px Najlepsza wartość | 1 612 px |
| Gęstość pikseli ekranu | 396 ppi Najlepsza wartość | 269 ppi |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | 120 Hz Najlepsza wartość | 90 Hz |
| Funkcje wyświetlacza | Wyświetlacz dodatkowy, Gorilla Glass 5, Poziom Mohsa 5, IPS LCD | Panda Glass, 8. poziom w skali Mohsa, Notch w kształcie kropli, Dotyk pojemnościowy, Wielodotykowy, Odporny na zarysowania |
Czujniki
| Specyfikacja | Tank 1 | Fort 1 |
|---|---|---|
| Umiejscowienie czujnika linii papilarnych | Bok | Bok |
Sensor
| Specyfikacja | Tank 1 | Fort 1 |
|---|---|---|
| Funkcje czujnika | Czujnik odcisków palców, Akcelerometr, Żyroskop, Czujnik zbliżeniowy, Kompas | Czujnik odcisków palców, Akcelerometr, Czujnik zbliżeniowy, Układ chłodzenia, Kompas, Żyroskop, Czujnik światła |
Oprogramowanie
| Specyfikacja | Tank 1 | Fort 1 |
|---|---|---|
| System operacyjny | Android 15 | Android 15 |
| Rodzina systemu operacyjnego | Android | Android |
| Wersja systemu operacyjnego | 15 | 15 |
| Usługi Google | — | Tak |
Łączność
| Specyfikacja | Tank 1 | Fort 1 |
|---|---|---|
| Konfiguracje SIM | Dwie karty Nano-SIM | Dwie karty Nano-SIM, Dual SIM z podwójnym trybem czuwania |
| Pasma komórkowe | 2G GSM 850, 2G GSM 900, 2G GSM 1800, 2G GSM 1900, 3G UMTS 800, 3G UMTS B850, 3G UMTS B900, 3G UMTS 1700 AWS, 3G UMTS 1900, 3G UMTS 2100, 4G LTE B1, 4G LTE B2, 4G LTE B3, 4G LTE B4, 4G LTE B5, 4G LTE B7, 4G LTE B8, 4G LTE B12, 4G LTE B13, 4G LTE B17, 4G LTE B18, 4G LTE B19, 4G LTE B20, 4G LTE B25, 4G LTE B26, LTE B28, 4G LTE B30, 4G LTE B34, 4G LTE B38, 4G LTE B39, 4G LTE B40, 4G LTE B41, 4G LTE B66, 5G NR n1, 5G NR n3, 5G NR n5, 5G NR n7, 5G NR n8, 5G NR n20, 5G NR n28, 5G NR n38, 5G NR n40, 5G NR n41, 5G NR n77, 5G NR n78 | 2G GSM 850, 2G GSM 900, 2G GSM 1800, 2G GSM 1900, 3G UMTS B2, 3G UMTS B4, 3G UMTS B5, 3G UMTS B8, 3G UMTS 1700 AWS, 3G UMTS 1900, 3G UMTS 2100, 4G LTE B1, 4G LTE B2, 4G LTE B3, 4G LTE B4, 4G LTE B5, 4G LTE B7, 4G LTE B8, 4G LTE B12, 4G LTE B13, 4G LTE B17, 4G LTE B18, 4G LTE B19, 4G LTE B20, 4G LTE B26, 4G LTE B28A, 4G LTE B28B, 4G LTE B40, 4G LTE B41, 4G LTE B66 |
| Technologie komórkowe | GSM, CDMA, HSPA, LTE, 5G Najlepsza wartość | GSM, HSPA, LTE |
| Standardy Wi-Fi | Wi-Fi 802.11a/b/g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) Najlepsza wartość | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac |
| Funkcje Wi-Fi | Dwuzakresowy | Dwuzakresowy, Hotspot Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display |
| Wersja Bluetooth | Bluetooth 5.2 | Bluetooth 5.2 |
| Profile Bluetooth | A2DP, LE | A2DP, LE |
| Systemy nawigacji | GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou, QZSS | GPS, A-GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou |
| Funkcje łączności | NFC, Radia FM, USB Type-C, USB OTG | NFC, Radia FM, USB Type-C, USB OTG, USB Host 2.0, Ładowanie USB, Pamięć masowa USB, Gniazdo audio 3,5 mm, Synchronizacja komputera, Synchronizacja OTA, Udostępnianie Internetu |
| Wersja USB | microUSB | USB Type-C |
Audio
| Specyfikacja | Tank 1 | Fort 1 |
|---|---|---|
| Funkcje audio | A2DP, LE | A2DP, LE, Głośnik |