Dane techniczne obok siebie
Realme P4x vs Realme 16
Porównanie Realme P4x i Realme 16: aparat, bateria, szybkie ładowanie, ekran, wydajność i kolory obok siebie. Więcej smartfonów: Realme.
Werdykt NeoTeo
Który z nich bardziej się opłaca
realme 16 jest wyborem dla osób szukających lepszego ekranu i lżejszego telefonu: AMOLED, 4500 nitów i 181 g wobec IPS LCD, 1000 nitów i 208 g w Realme P4x. P4x lepiej pasuje do priorytetu wydajności, z wynikiem AnTuTu 848 473 wobec 454 000 oraz UFS 3.1 zamiast UFS 2.2.
realme 16 zapewnia też pełniejszą ochronę: IP68 i IP69 wobec IP64, a oba telefony mają 7000 mAh. Ładowanie 60 W jest szybsze niż 45 W w P4x i znajduje się powyżej średniej; P4x odpowiada baterią Si-Carbon oraz ładowaniem bypass.
realme 16 ma przedni aparat 50 MP wobec 8 MP, choć P4x oferuje przysłonę f/2 zamiast f/2.4. P4x osiąga 144 Hz wobec 120 Hz i Bluetooth 5.4 wobec 5.3, a także obsługuje 512 GB zamiast 256 GB. Wybór sprowadza się do ekranu, aparatu i lekkości albo wydajności i pamięci.
Realme P4x
realme 16 to lepszy zakup dla osób szukających AMOLED 4500 nitów, ochrony IP68/IP69 i masy 181 g.
Realme 16
Realme P4x to lepszy wybór dla osób stawiających na wydajność: 848 473 punktów AnTuTu i pamięć UFS 3.1.
Werdykt
Żaden nie odskakuje: każdy w czymś wygrywa.
| Kategoria | P4x | 16 |
|---|---|---|
| Wzornictwo i ekran | 6.5 | 8.1 |
| Wydajność i sprzęt | 5.8 | 6.3 |
| Aparat | 5.2 | 3.6 |
| Łączność | 6.9 | 6.5 |
| Bateria i ładowanie | 7.1 | 7.2 |
Który jest dla ciebie?
Realme P4x, jeśli zależy ci na…
- Standardy Wi-Fi
- Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E, Wi-Fi 802.11a/b/g
- wobec Wi-Fi 802.11a/b/g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac)
- Typ pamięci
- UFS 3.1
- wobec UFS 2.2
- Wersja Bluetooth
- Bluetooth 5.4
- wobec Bluetooth 5.3
- Częstotliwość odświeżania ekranu
- 144 Hz
- wobec 120 Hz
Realme 16, jeśli zależy ci na…
- Pojemność pamięci RAM
- 12 GB
- wobec 8 GB
- Technologia wyświetlacza
- AMOLED
- wobec IPS LCD
- Szczytowa jasność ekranu
- 4 500 nits
- wobec 1 000 nits
- Waga
- 183 g
- wobec 208 g
Porównanie specyfikacji
Wydajność
| Specyfikacja | P4x | 16 |
|---|---|---|
| Model procesora | MediaTek Dimensity 7400 Ultra | MediaTek Dimensity 6400 Turbo |
| Proces technologiczny | 4 nm Najlepsza wartość | 6 nm |
| Karta graficzna | Mali-G615 MC2 | Mali-G57 MC2 |
| Typ pamięci | UFS 3.1 Najlepsza wartość | UFS 2.2 |
| Maksymalne taktowanie CPU | 2,6 GHz Najlepsza wartość | 2,5 GHz |
| Maksymalna pojemność pamięci | 512 GB Najlepsza wartość | 256 GB |
| Wynik AnTuTu | 848 473 | — |
| Opis procesora | Ośmiordzeniowy: 4 rdzenie Cortex-A78 2.6 GHz i 4 rdzenie Cortex-A55 2.0 GHz. | Ośmiordzeniowy procesor z 2×2.5 GHz Cortex-A76 i 6×2.0 GHz Cortex-A55. |
| Typ procesora | Ośmiordzeniowy | Ośmiordzeniowy |
| Procesor 64-bitowy | Tak | Tak |
| Pojemność pamięci RAM | 8 GB | 12 GB Najlepsza wartość |
| Typ pamięci RAM | LPDDR4X | DDR4 |
| Możliwość rozbudowy pamięci masowej | Tak | Tak |
| Wersja AnTuTu | v11 | — |
Design
| Specyfikacja | P4x | 16 |
|---|---|---|
| Kolory obudowy | Srebrny, Różowy, Zielony, Fioletowy | Biały, Czarny |
| Grubość obudowy | 8,4 mm | 8,1 mm Najlepsza wartość |
| Szerokość ciała | 76 mm | 75,1 mm |
| Wysokość ciała | 165,9 mm | 158,3 mm |
| Waga | 208 g | 183 g Najlepsza wartość |
| Powierzchnia użytkowa | 86,5 % | 88,3 % Najlepsza wartość |
| Materiały korpusu | Szkło, Tworzywo sztuczne, Skóra Najlepsza wartość | Szkło, Tworzywo sztuczne |
| Funkcje oporu | IP64, MIL-STD-810H | IP68, IP69K Najlepsza wartość |
| Wodoodporna głębokość | 1,5 m Najlepsza wartość | 0,5 m |
| Klasa odporności na upadki | — | C |
| Klasa naprawialności | — | B |
Bateria
| Specyfikacja | P4x | 16 |
|---|---|---|
| Pojemność baterii | 7 000 mAh | 7 000 mAh |
| Typ baterii | Si-Carbon Li-Ion | Si-Carbon Li-Ion |
| Szybka moc ładowania | 45 W | 60 W Najlepsza wartość |
| Funkcje baterii | Szybkie ładowanie, Ładowanie z obejściem, Odwrotne ładowanie, Nieusuwalne, Możliwość ładowania, Wskaźnik poziomu baterii, Ładowarka w zestawie | Szybkie ładowanie, Odwrotne ładowanie, Możliwość ładowania, Wskaźnik poziomu baterii |
| Czas pracy baterii | — | 72 h |
Wyświetlacz
| Specyfikacja | P4x | 16 |
|---|---|---|
| Proporcje ekranu | 20:9 | 18.5:9 |
| Technologia wyświetlacza | IPS LCD | AMOLED Najlepsza wartość |
| Szczytowa jasność ekranu | 1 000 nits | 4 500 nits Najlepsza wartość |
| Przekątna ekranu | 6,72″ Najlepsza wartość | 6,57″ |
| Pozioma rozdzielczość ekranu | 1 080 px | 1 080 px |
| Pionowa rozdzielczość ekranu | 2 400 px Najlepsza wartość | 2 372 px |
| Gęstość pikseli ekranu | 392 ppi | 397 ppi Najlepsza wartość |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | 144 Hz Najlepsza wartość | 120 Hz |
| Funkcje wyświetlacza | Otwór w ekranie, Dotyk pojemnościowy, Wielodotykowy, Odporny na zarysowania, Bezszkieletowy, DCI-P3, Panel 10-bitowy | HDR, PWM 2160Hz, Zawsze włączony wyświetlacz, Dotyk pojemnościowy, AGC DT-Star D+ |
Czujniki
| Specyfikacja | P4x | 16 |
|---|---|---|
| Umiejscowienie czujnika linii papilarnych | Bok | Pod wyświetlaczem |
Sensor
| Specyfikacja | P4x | 16 |
|---|---|---|
| Funkcje czujnika | Czujnik odcisków palców, Akcelerometr, Czujnik zbliżeniowy, Kompas, Żyroskop, Czujnik światła, Układ chłodzenia | Czujnik odcisków palców, Akcelerometr, Żyroskop, Kompas, Czujnik zbliżeniowy |
Oprogramowanie
| Specyfikacja | P4x | 16 |
|---|---|---|
| System operacyjny | Android 15 | Android 16 |
| Rodzina systemu operacyjnego | Android | Android |
| Wersja systemu operacyjnego | 15 | 16 Najlepsza wartość |
| Usługi Google | Tak | — |
Łączność
| Specyfikacja | P4x | 16 |
|---|---|---|
| Konfiguracje SIM | Dwie karty Nano-SIM, Dual SIM z podwójnym trybem czuwania, Dual SIM | Dwie karty Nano-SIM, Dual SIM |
| Pasma komórkowe | 2G GSM 850, 2G GSM 900, 2G GSM 1800, 2G GSM 1900, 3G UMTS B1, 3G UMTS B5, 3G UMTS B8, 3G UMTS B21, 4G LTE B1, 4G LTE B3, 4G LTE B5, 4G LTE B8, 4G LTE B28B, 4G LTE B40, 4G LTE B41, 5G NR n1, 5G NR n3, 5G NR n5, 5G NR n8, 5G NR n28b, 5G NR n40, 5G NR n41, 5G NR n77, 5G NR n78 | 2G GSM 850, 2G GSM 900, 2G GSM 1800, 2G GSM 1900, 3G UMTS 800, 3G UMTS B850, 3G UMTS B900, 3G UMTS 1700 AWS, 3G UMTS 1900, 3G UMTS 2100, 4G LTE B1, 4G LTE B2, 4G LTE B3, 4G LTE B4, 4G LTE B5, 4G LTE B7, 4G LTE B8, 4G LTE B12, 4G LTE B13, 4G LTE B17, 4G LTE B18, 4G LTE B19, 4G LTE B20, 4G LTE B26, LTE B28, 4G LTE B38, 4G LTE B40, 4G LTE B41, 4G LTE B66, 5G NR n1, 5G NR n2, 5G NR n3, 5G NR n5, 5G NR n7, 5G NR n8, 5G NR n20, 5G NR n26, 5G NR n28, 5G NR n38, 5G NR n40, 5G NR n41, 5G NR n66, 5G NR n77, 5G NR n78 |
| Technologie komórkowe | GSM, HSPA, LTE, 5G | GSM, HSPA, LTE, 5G, UMTS |
| Standardy Wi-Fi | Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E, Wi-Fi 802.11a/b/g Najlepsza wartość | Wi-Fi 802.11a/b/g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Funkcje Wi-Fi | Dwuzakresowy, Hotspot Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display, MIMO | Dwuzakresowy |
| Wersja Bluetooth | Bluetooth 5.4 Najlepsza wartość | Bluetooth 5.3 |
| Profile Bluetooth | A2DP, LE | A2DP, LE, aptX HD, LHDC |
| Systemy nawigacji | GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS Najlepsza wartość | GPS, Galileo, GLONASS, BeiDou, QZSS |
| Funkcje łączności | USB Type-C, Ładowanie USB, Pamięć masowa USB, USB OTG, Synchronizacja komputera, Synchronizacja OTA, Udostępnianie Internetu, VoLTE | Podczerwony, NFC, USB Type-C, USB OTG, USB 2.0 |
| Wersja USB | — | USB 2.0 |
| Maks. prędkość pobierania | — | 3 300 Mbps |
Audio
| Specyfikacja | P4x | 16 |
|---|---|---|
| Funkcje audio | Głośniki stereo, Mikrofon z redukcją szumów, A2DP, LE | Głośniki stereo, aptX HD, LHDC |
Dane techniczne
| Specyfikacja | P4x | 16 |
|---|---|---|
| Numery modeli | — | RMX5171 |