Dane techniczne obok siebie
TCL 30 5G vs Tecno Pova 4
Porównanie TCL 30 5G i Tecno Pova 4: aparat, bateria, szybkie ładowanie, ekran, wydajność i kolory obok siebie. Więcej smartfonów: TCL i Tecno.
Werdykt
Żaden nie odskakuje: każdy w czymś wygrywa.
| Kategoria | 30 5G | Pova 4 |
|---|---|---|
| Wzornictwo i ekran | 7.2 | 5.0 |
| Wydajność i sprzęt | 3.5 | 5.3 |
| Aparat | 3.7 | 3.8 |
| Łączność | 6.4 | 5.3 |
| Bateria i ładowanie | 5.4 | 5.9 |
Który jest dla ciebie?
TCL 30 5G, jeśli zależy ci na…
- Technologia wyświetlacza
- AMOLED
- wobec IPS LCD
- Gęstość pikseli ekranu
- 393 ppi
- wobec 257 ppi
- Waga
- 184 g
- wobec 214 g
- Powierzchnia użytkowa
- 87,6 %
- wobec 84,9 %
Tecno Pova 4, jeśli zależy ci na…
- Pojemność baterii
- 6 000 mAh
- wobec 5 010 mAh
- Wynik AnTuTu
- 411 900
- wobec 390 300
- Pojemność pamięci RAM
- 8 GB
- wobec 4 GB
- Typ pamięci
- UFS 2.2
- wobec eMMC 5.1
Porównanie specyfikacji
Wydajność
| Specyfikacja | 30 5G | Pova 4 |
|---|---|---|
| Model procesora | MediaTek Dimensity 700 | MediaTek Helio G99 |
| Proces technologiczny | 7 nm | 6 nm Najlepsza wartość |
| Karta graficzna | Mali-G57 MC2 | Mali-G57 MC2 |
| Typ pamięci | eMMC 5.1 | UFS 2.2 Najlepsza wartość |
| Maksymalne taktowanie CPU | 2,2 GHz | 2,2 GHz |
| Maksymalna pojemność pamięci | 128 GB | 256 GB Najlepsza wartość |
| Wynik AnTuTu | 390 300 | 411 900 Najlepsza wartość |
| Geekbench 6 jeden rdzeń | — | 729 |
| Geekbench 6 wiele rdzeni | — | 1 979 |
| Opis procesora | CPU ośmiordzeniowy z 2 rdzeniami Cortex-A76 2.2 GHz i 6 rdzeniami Cortex-A55 2.0 GHz | Ośmiordzeniowy procesor z 2 rdzeniami Cortex-A76 o taktowaniu 2.2 GHz i 6 rdzeniami Cortex-A55 o taktowaniu 2.0 GHz |
| Typ procesora | Ośmiordzeniowy | Ośmiordzeniowy |
| Procesor 64-bitowy | Tak | Tak |
| Pojemność pamięci RAM | 4 GB | 8 GB Najlepsza wartość |
| Typ pamięci RAM | LPDDR4X | LPDDR4X |
| Możliwość rozbudowy pamięci masowej | Tak | Tak |
| Wersja AnTuTu | v10 | v10 |
Design
| Specyfikacja | 30 5G | Pova 4 |
|---|---|---|
| Kolory obudowy | Czarny, Niebieski | Niebieski, Szary, Pomarańczowy |
| Grubość obudowy | 7,7 mm Najlepsza wartość | 8,7 mm |
| Szerokość ciała | 75,2 mm | 77,5 mm |
| Wysokość ciała | 164,5 mm | 170,6 mm |
| Waga | 184 g Najlepsza wartość | 214 g |
| Powierzchnia użytkowa | 87,6 % Najlepsza wartość | 84,9 % |
| Materiały korpusu | Szkło, Tworzywo sztuczne, Poliwęglan | Szkło, Tworzywo sztuczne |
Bateria
| Specyfikacja | 30 5G | Pova 4 |
|---|---|---|
| Pojemność baterii | 5 010 mAh | 6 000 mAh Najlepsza wartość |
| Typ baterii | Li-Polymer | Li-Polymer |
| Szybka moc ładowania | 18 W | 18 W |
| Funkcje baterii | Nieusuwalne, Szybkie ładowanie, Możliwość ładowania, Wskaźnik poziomu baterii | Szybkie ładowanie, Nieusuwalne, Wskaźnik poziomu baterii, Możliwość ładowania |
Wyświetlacz
| Specyfikacja | 30 5G | Pova 4 |
|---|---|---|
| Proporcje ekranu | 20:9 | 20:9 |
| Technologia wyświetlacza | AMOLED Najlepsza wartość | IPS LCD |
| Szczytowa jasność ekranu | 900 nits | — |
| Przekątna ekranu | 6,7″ | 6,82″ Najlepsza wartość |
| Pozioma rozdzielczość ekranu | 1 080 px Najlepsza wartość | 720 px |
| Pionowa rozdzielczość ekranu | 2 400 px Najlepsza wartość | 1 600 px |
| Gęstość pikseli ekranu | 393 ppi Najlepsza wartość | 257 ppi |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | — | 90 Hz |
| Funkcje wyświetlacza | AMOLED, Notch w kształcie kropli, Dotyk pojemnościowy, Wielodotykowy, Bezszkieletowy, Zakrzywione szkło, Odporny na zarysowania, HDR, Certyfikat ochrony wzroku TÜV Rheinland | Otwór w ekranie, Dotyk pojemnościowy, Wielodotykowy, Ekran dotykowy, 90 Hz, Zawsze włączony wyświetlacz |
Czujniki
| Specyfikacja | 30 5G | Pova 4 |
|---|---|---|
| Umiejscowienie czujnika linii papilarnych | Bok | Bok |
Sensor
| Specyfikacja | 30 5G | Pova 4 |
|---|---|---|
| Funkcje czujnika | Czujnik odcisków palców, Akcelerometr, Czujnik zbliżeniowy, Kompas, Czujnik grawitacyjny, Czujnik światła | Czujnik odcisków palców, Akcelerometr, Żyroskop, Czujnik zbliżeniowy, Kompas, Czujnik światła, Układ chłodzenia |
Oprogramowanie
| Specyfikacja | 30 5G | Pova 4 |
|---|---|---|
| System operacyjny | Android 12 | Android 12 |
| Rodzina systemu operacyjnego | Android | Android |
| Wersja systemu operacyjnego | 12 | 12 |
| Usługi Google | Tak | Tak |
Łączność
| Specyfikacja | 30 5G | Pova 4 |
|---|---|---|
| Konfiguracje SIM | Dwie karty Nano-SIM, Dual SIM z podwójnym trybem czuwania, Dual SIM | Dwie karty Nano-SIM, Dual SIM z podwójnym trybem czuwania |
| Pasma komórkowe | 2G GSM 850, 2G GSM 900, 2G GSM 1800, 2G GSM 1900, 3G UMTS B1, 3G UMTS B2, 3G UMTS B3, 3G UMTS B4, 3G UMTS B5, 3G UMTS B8, 4G LTE B1, 4G LTE B3, 4G LTE B5, 4G LTE B7, 4G LTE B8, 4G LTE B20, 4G LTE B26, 4G LTE B28A, 4G LTE B28B, 4G LTE B32, 4G LTE B38, 4G LTE B40, 4G LTE B41, 5G NR n1, 5G NR n3, 5G NR n5, 5G NR n7, 5G NR n8, 5G NR n20, 5G NR n28a, 5G NR n28b, 5G NR n40, 5G NR n41, 5G NR n78 | 2G GSM 850, 2G GSM 900, 2G GSM 1800, 2G GSM 1900, 3G UMTS B850, 3G UMTS B900, 3G UMTS 2100, 4G LTE B1, 4G LTE B3, 4G LTE B5, 4G LTE B7, 4G LTE B8, 4G LTE B20, 4G LTE B38, 4G LTE B40, 4G LTE B41 |
| Technologie komórkowe | GSM, HSPA, LTE, 5G Najlepsza wartość | GSM, HSPA, UMTS, LTE, 4G |
| Standardy Wi-Fi | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Funkcje Wi-Fi | Dwuzakresowy, Hotspot Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display | Dwuzakresowy, Hotspot Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display |
| Wersja Bluetooth | Bluetooth 5.1 | Bluetooth 5.2 Najlepsza wartość |
| Profile Bluetooth | A2DP, LE, EDR | A2DP, LE |
| Systemy nawigacji | GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo Najlepsza wartość | GPS, A-GPS, Galileo |
| Funkcje łączności | Gniazdo audio 3,5 mm, NFC, Synchronizacja komputera, Synchronizacja OTA, Radia FM, Udostępnianie Internetu, VoLTE, VoWiFi, Ładowanie USB, Pamięć masowa USB, USB OTG, USB Type-C | Gniazdo audio 3,5 mm, NFC, Radia FM, USB Type-C, Ładowanie USB, Pamięć masowa USB, USB OTG, Synchronizacja komputera, Synchronizacja OTA, Udostępnianie Internetu |
| Wersja USB | USB 2.0 | USB 2.0 |
| Maks. prędkość pobierania | 2 770 Mbps Najlepsza wartość | 650 Mbps |
| Maks. prędkość wysyłania | 1 250 Mbps Najlepsza wartość | 150 Mbps |
Audio
| Specyfikacja | 30 5G | Pova 4 |
|---|---|---|
| Funkcje audio | Głośniki stereo, Dźwięk Hi-Res, Mikrofon z redukcją szumów | Głośniki stereo, Mikrofon z redukcją szumów, A2DP, LE |
Dane techniczne
| Specyfikacja | 30 5G | Pova 4 |
|---|---|---|
| Numery modeli | T776H | LG7n |