Dane techniczne obok siebie
Realme C100 4G vs Realme P3 Lite 4G
Porównanie Realme C100 4G i Realme P3 Lite 4G: aparat, bateria, szybkie ładowanie, ekran, wydajność i kolory obok siebie. Więcej smartfonów: Realme.
Werdykt
Twój wybór: Realme C100 4G, na czele w Wzornictwo i ekran i Bateria i ładowanie. Chyba że Łączność zdecyduje za ciebie.
| Kategoria | C100 4G | P3 Lite 4G |
|---|---|---|
| Wzornictwo i ekran | 6.4 | 5.8 |
| Wydajność i sprzęt | 3.5 | 3.7 |
| Aparat | 3.8 | 4.0 |
| Łączność | 6.1 | 6.6 |
| Bateria i ładowanie | 7.1 | 6.5 |
Który jest dla ciebie?
Realme C100 4G, jeśli zależy ci na…
- Pojemność baterii
- 8 000 mAh
- wobec 6 300 mAh
- Wersja Bluetooth
- Bluetooth 5.3
- wobec Bluetooth 5.2
- Szczytowa jasność ekranu
- 1 200 nits
- wobec 725 nits
- Funkcje oporu
- IP68, IP69, IP69K, MIL-STD-810H, Odporność na upadki z wysokości do 2 m
- wobec IP64
Realme P3 Lite 4G, jeśli zależy ci na…
- Wynik AnTuTu
- 309 000
- wobec 288 947
- Standardy Wi-Fi
- Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 802.11a/b/g
- wobec Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac)
- Typ pamięci
- UFS 3.1
- wobec eMMC 5.1
- Gęstość pikseli ekranu
- 264 ppi
- wobec 254 ppi
Porównanie specyfikacji
Wydajność
| Specyfikacja | C100 4G | P3 Lite 4G |
|---|---|---|
| Model procesora | MediaTek Helio G92 Max | Unisoc Tiger T615 (T7250) |
| Proces technologiczny | 12 nm | 12 nm |
| Karta graficzna | Mali-G52 MC2 | Mali-G57 MP1 |
| Typ pamięci | eMMC 5.1 | UFS 3.1 Najlepsza wartość |
| Maksymalne taktowanie CPU | 2,4 GHz Najlepsza wartość | 1,8 GHz |
| Maksymalna pojemność pamięci | 256 GB | 256 GB |
| Wynik AnTuTu | 288 947 | 309 000 Najlepsza wartość |
| Geekbench 6 jeden rdzeń | 441 Najlepsza wartość | 437 |
| Geekbench 6 wiele rdzeni | 1 407 | 1 461 Najlepsza wartość |
| Opis procesora | Ośmiordzeniowy procesor z 2 rdzeniami Cortex-A76 2.4 GHz i 6 rdzeniami Cortex-A55 2.0 GHz. | CPU ośmiordzeniowy z 2 rdzeniami Cortex-A75 przy 1.8 GHz i 6 rdzeniami Cortex-A55 przy 1.6 GHz |
| Typ procesora | Ośmiordzeniowy | Ośmiordzeniowy |
| Procesor 64-bitowy | Tak | Tak |
| Pojemność pamięci RAM | 8 GB | 8 GB |
| Typ pamięci RAM | LPDDR4X | LPDDR4X |
| Możliwość rozbudowy pamięci masowej | Tak | Tak |
| Wersja AnTuTu | v10 | v10 |
Design
| Specyfikacja | C100 4G | P3 Lite 4G |
|---|---|---|
| Kolory obudowy | Biały, Fioletowy, Brązowy | Zielony, Biały |
| Grubość obudowy | 8,6 mm | 7,8 mm Najlepsza wartość |
| Szerokość ciała | 78,2 mm | 75,9 mm |
| Wysokość ciała | 166,5 mm | 165,8 mm |
| Waga | 219 g | 196 g Najlepsza wartość |
| Powierzchnia użytkowa | 86,8 % Najlepsza wartość | 85,2 % |
| Materiały korpusu | Szkło, Tworzywo sztuczne | Tworzywo sztuczne |
| Funkcje oporu | IP68, IP69, IP69K, MIL-STD-810H, Odporność na upadki z wysokości do 2 m Najlepsza wartość | IP64 |
| Wodoodporna głębokość | 6 m | — |
| Klasa odporności na upadki | — | A |
| Klasa naprawialności | — | B |
| Liczba testów upuszczenia | — | 270 |
| Grubość po rozłożeniu | 8,6 mm | — |
Bateria
| Specyfikacja | C100 4G | P3 Lite 4G |
|---|---|---|
| Klasa efektywności baterii | — | A |
| Pojemność baterii | 8 000 mAh Najlepsza wartość | 6 300 mAh |
| Typ baterii | Si-Carbon Li-Ion Najlepsza wartość | Li-Polymer |
| Szybka moc ładowania | 45 W Najlepsza wartość | 15 W |
| Funkcje baterii | Szybkie ładowanie, Odwrotne ładowanie, Nieusuwalne, Wskaźnik poziomu baterii, Ładowarka w zestawie, Możliwość ładowania, Ładowanie z obejściem | Szybkie ładowanie, Odwrotne ładowanie, Nieusuwalne, Wskaźnik poziomu baterii, Ładowarka w zestawie, Możliwość ładowania |
| Czas pracy baterii | — | 65 h 47 min |
| Cykle ładowania | — | 1 000 |
Wyświetlacz
| Specyfikacja | C100 4G | P3 Lite 4G |
|---|---|---|
| Proporcje ekranu | 19.5:9 | 20:9 |
| Technologia wyświetlacza | IPS LCD | IPS LCD |
| Szczytowa jasność ekranu | 1 200 nits Najlepsza wartość | 725 nits |
| Przekątna ekranu | 6,8″ Najlepsza wartość | 6,67″ |
| Pozioma rozdzielczość ekranu | 720 px | 720 px |
| Pionowa rozdzielczość ekranu | 1 570 px | 1 604 px Najlepsza wartość |
| Gęstość pikseli ekranu | 254 ppi | 264 ppi Najlepsza wartość |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | 120 Hz | 120 Hz |
| Częstotliwość próbkowania dotyku | 240 Hz Najlepsza wartość | 180 Hz |
| Współczynnik kontrastu ekranu | — | 1 500 :1 |
| Funkcje wyświetlacza | Szkło ArmorShell, Otwór w ekranie, Dotyk pojemnościowy, Wielodotykowy, Odporny na zarysowania, DCI-P3, Certyfikat ochrony wzroku TÜV Rheinland, Bezszkieletowy, Ekran dotykowy, 120 Hz | Poziom 6 w skali Mohsa, Otwór w ekranie, HDR, DCI-P3, Odporny na zarysowania, Dotyk pojemnościowy, Wielodotykowy, Bezszkieletowy, 120 Hz |
Czujniki
| Specyfikacja | C100 4G | P3 Lite 4G |
|---|---|---|
| Umiejscowienie czujnika linii papilarnych | Bok | Bok |
Sensor
| Specyfikacja | C100 4G | P3 Lite 4G |
|---|---|---|
| Funkcje czujnika | Czujnik odcisków palców, Akcelerometr, Czujnik zbliżeniowy, Kompas, Żyroskop, Czujnik światła | Czujnik odcisków palców, Akcelerometr, Żyroskop, Czujnik zbliżeniowy, Czujnik światła, Kompas |
Oprogramowanie
| Specyfikacja | C100 4G | P3 Lite 4G |
|---|---|---|
| System operacyjny | Android 16 | Android 15 |
| Rodzina systemu operacyjnego | Android | Android |
| Wersja systemu operacyjnego | 16 Najlepsza wartość | 15 |
| Aktualizacje systemu operacyjnego | — | 2 lata |
| Usługi Google | Tak | Tak |
Łączność
| Specyfikacja | C100 4G | P3 Lite 4G |
|---|---|---|
| Konfiguracje SIM | Dwie karty Nano-SIM, Dual SIM z podwójnym trybem czuwania | Dwie karty Nano-SIM, Dual SIM z podwójnym trybem czuwania |
| Pasma komórkowe | 2G GSM 850, 2G GSM 900, 2G GSM 1800, 2G GSM 1900, 3G UMTS B850, 3G UMTS B900, 3G UMTS 2100, 4G LTE B1, 4G LTE B3, 4G LTE B5, 4G LTE B7, 4G LTE B8, 4G LTE B20, 4G LTE B28A, 4G LTE B28B, 4G LTE B38, 4G LTE B40, 4G LTE B41 | 2G GSM 850, 2G GSM 900, 2G GSM 1800, 2G GSM 1900, 3G UMTS B1, 3G UMTS B2, 3G UMTS B3, 3G UMTS B4, 3G UMTS B5, 3G UMTS B7, 3G UMTS B8, 3G UMTS B9, 3G UMTS B10, 3G UMTS B11, 3G UMTS B12, 3G UMTS B13, 3G UMTS B17, 3G UMTS B20, 3G UMTS B26, 3G UMTS B28A, 3G UMTS B28B, 3G UMTS B32, 3G UMTS B38, 3G UMTS B40, 3G UMTS B41, 4G LTE B1, 4G LTE B2, 4G LTE B3, 4G LTE B4, 4G LTE B5, 4G LTE B7, 4G LTE B8, 4G LTE B13, 4G LTE B20, 4G LTE B26, 4G LTE B28A, 4G LTE B28B, 4G LTE B38, 4G LTE B40, 4G LTE B41, 4G LTE B66 |
| Technologie komórkowe | GSM, HSPA, LTE, 4G | GSM, HSPA, LTE |
| Standardy Wi-Fi | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) | Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 802.11a/b/g Najlepsza wartość |
| Funkcje Wi-Fi | Dwuzakresowy, Hotspot Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display | Dwuzakresowy, Hotspot Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display |
| Wersja Bluetooth | Bluetooth 5.3 Najlepsza wartość | Bluetooth 5.2 |
| Profile Bluetooth | A2DP, LE | A2DP, LE |
| Systemy nawigacji | GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS | GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou, QZSS, Galileo |
| Funkcje łączności | Gniazdo audio 3,5 mm, NFC, USB Type-C, USB 2.0, USB OTG, Ładowanie USB, Pamięć masowa USB, Synchronizacja komputera, Synchronizacja OTA, Udostępnianie Internetu, VoLTE | Gniazdo audio 3,5 mm, NFC, USB Type-C, Ładowanie USB, Pamięć masowa USB, USB OTG, USB Host 2.0, Synchronizacja komputera, Synchronizacja OTA, Udostępnianie Internetu, VoLTE |
| Wersja USB | USB 2.0 | USB 2.0 |
| Maks. prędkość pobierania | — | 300 Mbps |
| Maks. prędkość wysyłania | — | 150 Mbps |
Audio
| Specyfikacja | C100 4G | P3 Lite 4G |
|---|---|---|
| Liczba mikrofonów | — | 2 |
| Funkcje audio | Głośniki stereo, A2DP, LE, Dźwięk 24-bitowy/192 kHz, Mikrofon z redukcją szumów, EDR, HID | A2DP, LE, Dźwięk Hi-Res, Głośniki stereo |
Dane techniczne
| Specyfikacja | C100 4G | P3 Lite 4G |
|---|---|---|
| Numery modeli | — | RMX5300 |