Dane techniczne obok siebie
vivo Y6 vs Lava Aura Curve
Porównanie vivo Y6 i Lava Aura Curve: aparat, bateria, szybkie ładowanie, ekran, wydajność i kolory obok siebie. Więcej smartfonów: vivo i Lava.
Werdykt
Żaden nie odskakuje: każdy w czymś wygrywa.
| Kategoria | Y6 | Aura Curve |
|---|---|---|
| Wzornictwo i ekran | 6.2 | 6.7 |
| Wydajność i sprzęt | 6.3 | 5.4 |
| Aparat | 3.3 | 2.9 |
| Łączność | 5.8 | 7.3 |
| Bateria i ładowanie | 7.1 | 7.1 |
Który jest dla ciebie?
vivo Y6, jeśli zależy ci na…
- Pojemność baterii
- 7 200 mAh
- wobec 6 000 mAh
- Pojemność pamięci RAM
- 12 GB
- wobec 6 GB
- Typ pamięci
- UFS 3.1
- wobec UFS 2.2
- Maksymalna pojemność pamięci
- 256 GB
- wobec 128 GB
Lava Aura Curve, jeśli zależy ci na…
- Wynik AnTuTu
- 875 000
- wobec 456 552
- Standardy Wi-Fi
- Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/6
- wobec Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac
- Wersja Bluetooth
- Bluetooth 5.4
- wobec Bluetooth 4.0
- Częstotliwość odświeżania ekranu
- 144 Hz
- wobec 120 Hz
Porównanie specyfikacji
Wydajność
| Specyfikacja | Y6 | Aura Curve |
|---|---|---|
| Model procesora | Qualcomm Snapdragon 4 Gen 2 | MediaTek Dimensity 7100 |
| Proces technologiczny | 4 nm Najlepsza wartość | 6 nm |
| Karta graficzna | Qualcomm Adreno 613 | Mali-G610 MC2 |
| Typ pamięci | UFS 3.1 Najlepsza wartość | UFS 2.2 |
| Maksymalne taktowanie CPU | 2,2 GHz | 2,4 GHz Najlepsza wartość |
| Maksymalna pojemność pamięci | 256 GB Najlepsza wartość | 128 GB |
| Wynik AnTuTu | 456 552 | 875 000 Najlepsza wartość |
| Opis procesora | Ośmiordzeniowy: 2×2.2 GHz Cortex-A78 i 6×1.95 GHz Cortex-A55. | 4×2.4 GHz ARM Cortex-A78 + 4×2.0 GHz ARM Cortex-A55 |
| Typ procesora | Ośmiordzeniowy | Ośmiordzeniowy |
| Procesor 64-bitowy | Tak | Tak |
| Pojemność pamięci RAM | 12 GB Najlepsza wartość | 6 GB |
| Typ pamięci RAM | LPDDR5X Najlepsza wartość | LPDDR5 |
| Wersja AnTuTu | v10 | v11 |
Design
| Specyfikacja | Y6 | Aura Curve |
|---|---|---|
| Kolory obudowy | Czarny, Srebrny, Złoty, Niebieski | Niebieski, Srebrny |
| Grubość obudowy | 8,4 mm Najlepsza wartość | 8,5 mm |
| Szerokość ciała | 78,4 mm | 73,5 mm |
| Wysokość ciała | 166,6 mm | 162,2 mm |
| Waga | 219 g | 184 g Najlepsza wartość |
| Powierzchnia użytkowa | 85,3 % | 89 % Najlepsza wartość |
| Materiały korpusu | Szkło, Tworzywo sztuczne | Poliwęglan, Szkło, Skóra Najlepsza wartość |
| Funkcje oporu | IP68, IP69 Najlepsza wartość | IP64, MIL-STD-810H |
| Wodoodporna głębokość | 1,5 m | — |
Bateria
| Specyfikacja | Y6 | Aura Curve |
|---|---|---|
| Pojemność baterii | 7 200 mAh Najlepsza wartość | 6 000 mAh |
| Typ baterii | Si-Carbon Li-Ion | Si-Carbon Li-Ion |
| Szybka moc ładowania | 44 W | 45 W Najlepsza wartość |
| Funkcje baterii | Szybkie ładowanie, Odwrotne ładowanie, Nieusuwalne | Szybkie ładowanie, Ładowanie z obejściem, Odwrotne ładowanie, Nieusuwalne |
Wyświetlacz
| Specyfikacja | Y6 | Aura Curve |
|---|---|---|
| Proporcje ekranu | 19.5:9 | 20:9 |
| Technologia wyświetlacza | IPS LCD | LCD |
| Szczytowa jasność ekranu | 1 200 nits | — |
| Przekątna ekranu | 6,75″ Najlepsza wartość | 6,67″ |
| Pozioma rozdzielczość ekranu | 720 px | 1 080 px Najlepsza wartość |
| Pionowa rozdzielczość ekranu | 1 570 px | 2 400 px Najlepsza wartość |
| Gęstość pikseli ekranu | 256 ppi | 394 ppi Najlepsza wartość |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | 120 Hz | 144 Hz Najlepsza wartość |
| Częstotliwość próbkowania dotyku | — | 240 Hz |
| Współczynnik kontrastu ekranu | 1 500 :1 | — |
| Funkcje wyświetlacza | Otwór w ekranie, Certyfikat SGS, Odporny na zarysowania, Zakrzywione szkło, Dotyk pojemnościowy, Bezszkieletowy, 120 Hz | Otwór w ekranie, Certyfikat SGS, PWM 1920 Hz, Zawsze włączony wyświetlacz, Certyfikat ochrony wzroku TÜV Rheinland, DCI-P3, Panel 10-bitowy, Odporny na zarysowania, Zakrzywione szkło, Szkło AGC, Dotyk pojemnościowy, Wielodotykowy, Bezszkieletowy |
Czujniki
| Specyfikacja | Y6 | Aura Curve |
|---|---|---|
| Umiejscowienie czujnika linii papilarnych | Bok | Pod wyświetlaczem |
Sensor
| Specyfikacja | Y6 | Aura Curve |
|---|---|---|
| Funkcje czujnika | Czujnik odcisków palców, Akcelerometr, Czujnik zbliżeniowy, Kompas | Czujnik odcisków palców, Akcelerometr, Kompas, Czujnik grawitacyjny, Żyroskop, Czujnik światła, Czujnik zbliżeniowy |
Oprogramowanie
| Specyfikacja | Y6 | Aura Curve |
|---|---|---|
| System operacyjny | Android 16 | Android 16 |
| Rodzina systemu operacyjnego | Android | Android |
| Wersja systemu operacyjnego | 16 | 16 |
| Usługi Google | Nie | Tak Najlepsza wartość |
| Widevine L1 | — | Tak |
Łączność
| Specyfikacja | Y6 | Aura Curve |
|---|---|---|
| Konfiguracje SIM | Dwie karty Nano-SIM, Dual SIM z podwójnym trybem czuwania | Dwie karty Nano-SIM, Dual SIM z podwójnym trybem czuwania |
| Pasma komórkowe | 2G GSM 850, 2G GSM 900, 2G GSM 1800, 2G GSM 1900, 2G CDMA BC0, 3G UMTS B850, 3G UMTS B900, 3G UMTS 2100, 3G UMTS B1, 3G UMTS B5, 3G UMTS B8, 4G LTE B1, 4G LTE B3, 4G LTE B5, 4G LTE B8, LTE B28, 4G LTE B28A, 4G LTE B34, 4G LTE B38, 4G LTE B39, 4G LTE B40, 4G LTE B41, 5G NR n1, 5G NR n3, 5G NR n5, 5G NR n8, 5G NR n28, 5G NR n28a, 5G NR n38, 5G NR n40, 5G NR n41, 5G NR n77, 5G NR n78 | 2G GSM 1900, 2G GSM 1800, 2G GSM 850, 2G GSM 900, 3G UMTS B1, 3G UMTS B2, 3G UMTS B5, 3G UMTS B8, 4G LTE B1, 4G LTE B3, 4G LTE B5, 4G LTE B8, 4G LTE B28A, 4G LTE B28B, 4G LTE B38, 4G LTE B40, 4G LTE B41, 5G NR n1, 5G NR n3, 5G NR n5, 5G NR n8, 5G NR n28a, 5G NR n28b, 5G NR n38, 5G NR n40, 5G NR n41, 5G NR n66, 5G NR n77, 5G NR n78 |
| Technologie komórkowe | GSM, HSPA, LTE, 5G | — |
| Standardy Wi-Fi | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/6 Najlepsza wartość |
| Funkcje Wi-Fi | Dwuzakresowy, Hotspot Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display | Hotspot Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display |
| Wersja Bluetooth | Bluetooth 4.0 | Bluetooth 5.4 Najlepsza wartość |
| Profile Bluetooth | A2DP, aptX Adaptive | A2DP, EDR, HID, LE, LDAC, SBC, AAC |
| Systemy nawigacji | GPS, A-GPS, Galileo, GLONASS, BeiDou, QZSS Najlepsza wartość | GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo |
| Funkcje łączności | Podczerwony, NFC, USB Type-C, USB OTG, USB Host 2.0, Gniazdo audio 3,5 mm, Synchronizacja komputera, Synchronizacja OTA, Radia FM, Udostępnianie Internetu, VoWiFi, Ładowanie USB, Pamięć masowa USB | Synchronizacja komputera, Podczerwony, NFC, Synchronizacja OTA, Udostępnianie Internetu, VoLTE, Ładowanie USB, Pamięć masowa USB, USB Host 2.0, USB Type-C |
| Wersja USB | USB 2.0 | — |
Audio
| Specyfikacja | Y6 | Aura Curve |
|---|---|---|
| Funkcje audio | Głośniki stereo, A2DP, aptX Adaptive | Mikrofon z redukcją szumów, Głośniki stereo, Dwa mikrofony, A2DP, EDR, HID, LE, LDAC, SBC, AAC |
Dane techniczne
| Specyfikacja | Y6 | Aura Curve |
|---|---|---|
| Numery modeli | V2531A | — |