Dane techniczne obok siebie
Hafury V1 vs Realme Note 60
Porównanie Hafury V1 i Realme Note 60: aparat, bateria, szybkie ładowanie, ekran, wydajność i kolory obok siebie. Więcej smartfonów: Hafury i Realme.
Werdykt
Żaden nie odskakuje: każdy w czymś wygrywa.
| Kategoria | V1 | Note 60 |
|---|---|---|
| Wzornictwo i ekran | 5.2 | 5.3 |
| Wydajność i sprzęt | 4.3 | 3.8 |
| Aparat | 3.9 | 3.7 |
| Łączność | 5.5 | 5.4 |
| Bateria i ładowanie | 4.3 | 5.1 |
Który jest dla ciebie?
Hafury V1, jeśli zależy ci na…
- Gęstość pikseli ekranu
- 399 ppi
- wobec 260 ppi
- Szybka moc ładowania
- 18 W
- wobec 10 W
- Pozioma rozdzielczość ekranu
- 1 080 px
- wobec 720 px
- Pionowa rozdzielczość ekranu
- 2 400 px
- wobec 1 600 px
Realme Note 60, jeśli zależy ci na…
- Pojemność baterii
- 5 000 mAh
- wobec 4 350 mAh
- Wersja Bluetooth
- Bluetooth 5.0
- wobec Bluetooth 4.2
- Szczytowa jasność ekranu
- 560 nits
- wobec 400 nits
- Waga
- 187 g
- wobec 200 g
Porównanie specyfikacji
Wydajność
| Specyfikacja | V1 | Note 60 |
|---|---|---|
| Model procesora | MediaTek MT8788V | Unisoc T612 |
| Proces technologiczny | 12 nm | 12 nm |
| Karta graficzna | Mali-G72 MP3 | Mali-G57 MP1 |
| Typ pamięci | — | UFS 2.2 |
| Maksymalne taktowanie CPU | 2 GHz Najlepsza wartość | 1,8 GHz |
| Maksymalna pojemność pamięci | 256 GB | 256 GB |
| Wynik AnTuTu | 255 000 Najlepsza wartość | 252 597 |
| Opis procesora | 4× Cortex-A73 przy 2.0 GHz + 4× Cortex-A53 przy 2.0 GHz | Ośmiordzeniowy procesor z 2 rdzeniami Cortex-A75 1.8 GHz i 6 rdzeniami Cortex-A55 1.8 GHz |
| Typ procesora | Ośmiordzeniowy | Ośmiordzeniowy |
| Procesor 64-bitowy | Tak | Tak |
| Pojemność pamięci RAM | 8 GB | 8 GB |
| Typ pamięci RAM | LPDDR4X | LPDDR4X |
| Możliwość rozbudowy pamięci masowej | Tak | Tak |
| Wersja AnTuTu | v10 | v10 |
Design
| Specyfikacja | V1 | Note 60 |
|---|---|---|
| Kolory obudowy | Czarny, Różowy, Cyjan | Niebieski, Czarny |
| Grubość obudowy | 9 mm | 7,8 mm Najlepsza wartość |
| Szerokość ciała | 75,8 mm | 76,7 mm |
| Wysokość ciała | 165,7 mm | 167,3 mm |
| Waga | 200 g | 187 g Najlepsza wartość |
| Powierzchnia użytkowa | 83 % | 85,5 % Najlepsza wartość |
| Materiały korpusu | Tworzywo sztuczne | Szkło, Tworzywo sztuczne |
| Funkcje oporu | — | IP64 |
| Klasa odporności na upadki | — | A |
| Klasa naprawialności | — | B |
| Liczba testów upuszczenia | — | 270 |
Bateria
| Specyfikacja | V1 | Note 60 |
|---|---|---|
| Klasa efektywności baterii | — | A |
| Pojemność baterii | 4 350 mAh | 5 000 mAh Najlepsza wartość |
| Typ baterii | Li-Polymer | Li-Polymer |
| Szybka moc ładowania | 18 W Najlepsza wartość | 10 W |
| Funkcje baterii | Szybkie ładowanie, Nieusuwalne | Szybkie ładowanie, Nieusuwalne, Wskaźnik poziomu baterii, Ładowarka w zestawie, Możliwość ładowania |
| Cykle ładowania | — | 800 |
Wyświetlacz
| Specyfikacja | V1 | Note 60 |
|---|---|---|
| Proporcje ekranu | 20:9 | 20:9 |
| Technologia wyświetlacza | IPS LCD | IPS LCD |
| Szczytowa jasność ekranu | 400 nits | 560 nits Najlepsza wartość |
| Przekątna ekranu | 6,58″ | 6,74″ Najlepsza wartość |
| Pozioma rozdzielczość ekranu | 1 080 px Najlepsza wartość | 720 px |
| Pionowa rozdzielczość ekranu | 2 400 px Najlepsza wartość | 1 600 px |
| Gęstość pikseli ekranu | 399 ppi Najlepsza wartość | 260 ppi |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | — | 90 Hz |
| Częstotliwość próbkowania dotyku | — | 180 Hz |
| Funkcje wyświetlacza | Notch w kształcie kropli, Odporny na zarysowania, Gorilla Glass 5, Dotyk pojemnościowy, Wielodotykowy, Bezszkieletowy | Notch w kształcie kropli, Niska emisja światła niebieskiego TÜV Rheinland, Odporny na zarysowania, Dotyk pojemnościowy, Wielodotykowy, Bezszkieletowy |
Czujniki
| Specyfikacja | V1 | Note 60 |
|---|---|---|
| Umiejscowienie czujnika linii papilarnych | Bok | Bok |
Sensor
| Specyfikacja | V1 | Note 60 |
|---|---|---|
| Funkcje czujnika | Czujnik odcisków palców, Akcelerometr, Żyroskop, Czujnik światła, Czujnik zbliżeniowy | Czujnik odcisków palców, Akcelerometr, Czujnik zbliżeniowy, Czujnik światła, Kompas |
Oprogramowanie
| Specyfikacja | V1 | Note 60 |
|---|---|---|
| System operacyjny | Android 13 | Android 14 |
| Rodzina systemu operacyjnego | Android | Android |
| Wersja systemu operacyjnego | 13 | 14 Najlepsza wartość |
| Aktualizacje systemu operacyjnego | — | 2 lata |
| Usługi Google | Tak | Tak |
Łączność
| Specyfikacja | V1 | Note 60 |
|---|---|---|
| Konfiguracje SIM | Dwie karty Nano-SIM, Dual SIM z podwójnym trybem czuwania | Dwie karty Nano-SIM, Dual SIM z podwójnym trybem czuwania, Dual SIM |
| Pasma komórkowe | 2G GSM 1900, 2G GSM 1800, 2G GSM 850, 2G GSM 900, 3G UMTS B1, 3G UMTS B2, 3G UMTS B4, 3G UMTS B5, 3G UMTS B6, 3G UMTS B8, 3G UMTS B19, 4G LTE B1, 4G LTE B2, 4G LTE B3, 4G LTE B4, 4G LTE B5, 4G LTE B7, 4G LTE B8, 4G LTE B12, 4G LTE B13, 4G LTE B17, 4G LTE B18, 4G LTE B19, 4G LTE B20, 4G LTE B25, 4G LTE B26, 4G LTE B28B, 4G LTE B28A, 4G LTE B38, 4G LTE B39, 4G LTE B40, 4G LTE B41, 4G LTE B66 | 2G GSM 850, 2G GSM 900, 2G GSM 1800, 2G GSM 1900, 3G UMTS B1, 3G UMTS B2, 3G UMTS B3, 3G UMTS B4, 3G UMTS B5, 3G UMTS B8, 4G LTE B1, 4G LTE B2, 4G LTE B3, 4G LTE B4, 4G LTE B5, 4G LTE B7, 4G LTE B8, 4G LTE B13, 4G LTE B20, 4G LTE B28A, 4G LTE B28B, 4G LTE B38, 4G LTE B40, 4G LTE B41, 4G LTE B66 |
| Technologie komórkowe | — | GSM, HSPA, LTE |
| Standardy Wi-Fi | Wi-Fi 802.11a/b/g/n, Wi-Fi 5 (802.11ac) | Wi-Fi 802.11a/b/g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Funkcje Wi-Fi | Dwuzakresowy, Hotspot Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display, MIMO | Dwuzakresowy, Hotspot Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display |
| Wersja Bluetooth | Bluetooth 4.2 | Bluetooth 5.0 Najlepsza wartość |
| Profile Bluetooth | A2DP, LE | A2DP, LE |
| Systemy nawigacji | GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo | GPS, A-GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou |
| Funkcje łączności | Synchronizacja komputera, NFC, Synchronizacja OTA, Udostępnianie Internetu, VoLTE, Ładowanie USB, Pamięć masowa USB, USB Host 2.0, USB OTG, USB Type-C | Gniazdo audio 3,5 mm, USB Type-C, USB 2.0, Radia FM, Synchronizacja komputera, Synchronizacja OTA, Udostępnianie Internetu, VoLTE, Ładowanie USB, Pamięć masowa USB, USB OTG |
| Wersja USB | — | USB 2.0 |
| Maks. prędkość pobierania | — | 300 Mbps |
| Maks. prędkość wysyłania | — | 100 Mbps |
Audio
| Specyfikacja | V1 | Note 60 |
|---|---|---|
| Funkcje audio | A2DP, LE | A2DP, LE, Głośnik, Głośniki stereo |
Dane techniczne
| Specyfikacja | V1 | Note 60 |
|---|---|---|
| Numery modeli | — | RMX3933 |