Dane techniczne obok siebie
Hotwav T7 Pro vs Realme Narzo N63
Porównanie Hotwav T7 Pro i Realme Narzo N63: aparat, bateria, szybkie ładowanie, ekran, wydajność i kolory obok siebie. Więcej smartfonów: Hotwav i Realme.
Werdykt
Twój wybór: Hotwav T7 Pro, na czele w Wydajność i sprzęt, Łączność i Bateria i ładowanie. Chyba że Aparat zdecyduje za ciebie.
| Kategoria | T7 Pro | Narzo N63 |
|---|---|---|
| Wzornictwo i ekran | 5.0 | 5.1 |
| Wydajność i sprzęt | 3.6 | 2.8 |
| Aparat | 2.4 | 3.8 |
| Łączność | 5.8 | 5.2 |
| Bateria i ładowanie | 6.5 | 5.9 |
Który jest dla ciebie?
Hotwav T7 Pro, jeśli zależy ci na…
- Pojemność baterii
- 6 280 mAh
- wobec 5 000 mAh
- Pojemność pamięci RAM
- 6 GB
- wobec 4 GB
- Maksymalna pojemność pamięci
- 256 GB
- wobec 128 GB
- Gęstość pikseli ekranu
- 407 ppi
- wobec 260 ppi
Realme Narzo N63, jeśli zależy ci na…
- Waga
- 191 g
- wobec 292 g
- Szybka moc ładowania
- 45 W
- wobec 15 W
- Powierzchnia użytkowa
- 85,7 %
- wobec 71 %
- Grubość obudowy
- 7,7 mm
- wobec 12,8 mm
Porównanie specyfikacji
Wydajność
| Specyfikacja | T7 Pro | Narzo N63 |
|---|---|---|
| Model procesora | MediaTek MT8788V | Unisoc Tiger T612 / T7225 |
| Proces technologiczny | 12 nm | 12 nm |
| Karta graficzna | Mali-G72 MP3 | Mali-G57 MP1 |
| Typ pamięci | eMMC 5.1 | eMMC 5.1 |
| Maksymalne taktowanie CPU | 2 GHz Najlepsza wartość | 1,8 GHz |
| Maksymalna pojemność pamięci | 256 GB Najlepsza wartość | 128 GB |
| Wynik AnTuTu | 241 300 | 220 000 |
| Opis procesora | 4x Cortex-A73 przy 2.0 GHz + 4x Cortex-A53 przy 2.0 GHz | Ośmiordzeniowy procesor z 2 rdzeniami Cortex-A75 i 6 rdzeniami Cortex-A55, wszystkie taktowane zegarem 1.8 GHz |
| Typ procesora | Ośmiordzeniowy | Ośmiordzeniowy |
| Procesor 64-bitowy | Tak | Tak |
| Pojemność pamięci RAM | 6 GB Najlepsza wartość | 4 GB |
| Typ pamięci RAM | LPDDR4X | LPDDR4X |
| Możliwość rozbudowy pamięci masowej | Tak | Tak |
| Wersja AnTuTu | v10 | v9 |
Design
| Specyfikacja | T7 Pro | Narzo N63 |
|---|---|---|
| Kolory obudowy | Czarny, Pomarańczowy | Niebieski, Fioletowy |
| Grubość obudowy | 12,8 mm | 7,7 mm Najlepsza wartość |
| Szerokość ciała | 82,8 mm | 76,7 mm |
| Wysokość ciała | 174,6 mm | 167,3 mm |
| Waga | 292 g | 191 g Najlepsza wartość |
| Powierzchnia użytkowa | 71 % | 85,7 % Najlepsza wartość |
| Materiały korpusu | Tworzywo sztuczne, Skóra Najlepsza wartość | Szkło, Tworzywo sztuczne, Poliuretan |
| Funkcje oporu | IP68, IP69, MIL-STD-810H Najlepsza wartość | IP54 |
| Klasa odporności na upadki | A | — |
| Klasa naprawialności | C | — |
| Liczba testów upuszczenia | 270 | — |
Bateria
| Specyfikacja | T7 Pro | Narzo N63 |
|---|---|---|
| Klasa efektywności baterii | D | — |
| Pojemność baterii | 6 280 mAh Najlepsza wartość | 5 000 mAh |
| Typ baterii | Li-Polymer | Li-Polymer |
| Szybka moc ładowania | 15 W | 45 W Najlepsza wartość |
| Funkcje baterii | Szybkie ładowanie, Odwrotne ładowanie, Nieusuwalne, Możliwość ładowania, Wskaźnik poziomu baterii Najlepsza wartość | Nieusuwalne, Szybkie ładowanie, Możliwość ładowania, Wskaźnik poziomu baterii, Ładowarka w zestawie |
| Cykle ładowania | 1 100 | — |
Wyświetlacz
| Specyfikacja | T7 Pro | Narzo N63 |
|---|---|---|
| Proporcje ekranu | 21:9 | 20:9 |
| Technologia wyświetlacza | IPS LCD | IPS LCD |
| Szczytowa jasność ekranu | — | 562 nits |
| Przekątna ekranu | 6,6″ | 6,75″ Najlepsza wartość |
| Pozioma rozdzielczość ekranu | 1 080 px Najlepsza wartość | 720 px |
| Pionowa rozdzielczość ekranu | 2 460 px Najlepsza wartość | 1 600 px |
| Gęstość pikseli ekranu | 407 ppi Najlepsza wartość | 260 ppi |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | — | 90 Hz |
| Częstotliwość próbkowania dotyku | — | 180 Hz |
| Funkcje wyświetlacza | Gorilla Glass 3, Odporny na zarysowania, Dotyk pojemnościowy, Wielodotykowy | Notch w kształcie kropli, Niska emisja światła niebieskiego TÜV Rheinland, Odporny na zarysowania, Dotyk pojemnościowy, Wielodotykowy, Bezszkieletowy |
Czujniki
| Specyfikacja | T7 Pro | Narzo N63 |
|---|---|---|
| Umiejscowienie czujnika linii papilarnych | Bok | Bok |
Sensor
| Specyfikacja | T7 Pro | Narzo N63 |
|---|---|---|
| Funkcje czujnika | Czujnik odcisków palców, Akcelerometr, Kompas, Czujnik światła, Czujnik zbliżeniowy | Czujnik odcisków palców, Akcelerometr, Żyroskop, Czujnik zbliżeniowy, Czujnik światła, Kompas |
Oprogramowanie
| Specyfikacja | T7 Pro | Narzo N63 |
|---|---|---|
| System operacyjny | Android 13 | Android 14 |
| Rodzina systemu operacyjnego | Android | Android |
| Wersja systemu operacyjnego | 13 | 14 Najlepsza wartość |
| Aktualizacje systemu operacyjnego | — | 2 lata |
| Usługi Google | Tak | Tak |
| Widevine L1 | Tak | — |
Łączność
| Specyfikacja | T7 Pro | Narzo N63 |
|---|---|---|
| Konfiguracje SIM | Dwie karty Nano-SIM, Dual SIM z podwójnym trybem czuwania | Dwie karty Nano-SIM, Dual SIM z podwójnym trybem czuwania |
| Pasma komórkowe | 2G GSM 1900, 2G GSM 1800, 2G GSM 850, 2G GSM 900, 3G UMTS B1, 3G UMTS B2, 3G UMTS B4, 3G UMTS B5, 3G UMTS B6, 3G UMTS B8, 3G UMTS B19, 4G LTE B1, 4G LTE B2, 4G LTE B3, 4G LTE B4, 4G LTE B5, 4G LTE B7, 4G LTE B8, 4G LTE B12, 4G LTE B13, 4G LTE B17, 4G LTE B18, 4G LTE B19, 4G LTE B20, 4G LTE B28A, 4G LTE B28B, 4G LTE B34, 4G LTE B38, 4G LTE B39, 4G LTE B40, 4G LTE B41, 4G LTE B66 | 2G GSM 850, 2G GSM 900, 2G GSM 1800, 2G GSM 1900, 3G UMTS B1, 3G UMTS B5, 3G UMTS B8, 3G UMTS B21, 4G LTE B1, 4G LTE B3, 4G LTE B5, 4G LTE B7, 4G LTE B8, 4G LTE B20, 4G LTE B28A, 4G LTE B28B, 4G LTE B38, 4G LTE B40, 4G LTE B41 |
| Technologie komórkowe | LTE | GSM, HSPA, LTE |
| Standardy Wi-Fi | Wi-Fi 802.11a/b/g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) | Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 802.11a/b/g |
| Funkcje Wi-Fi | Dwuzakresowy, Hotspot Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display | Dwuzakresowy, Hotspot Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display |
| Wersja Bluetooth | Bluetooth 5.0 | Bluetooth 5.0 |
| Profile Bluetooth | A2DP, EDR, HID, LE | A2DP, LE |
| Systemy nawigacji | GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo | GPS, A-GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou |
| Funkcje łączności | Synchronizacja komputera, NFC, Synchronizacja OTA, Udostępnianie Internetu, VoLTE, Ładowanie USB, Pamięć masowa USB, USB Host 2.0, USB OTG, USB Type-C, USB 2.0 | Gniazdo audio 3,5 mm, Radia FM, USB Type-C, USB 2.0, USB Host 2.0, USB OTG, Ładowanie USB, Pamięć masowa USB, Synchronizacja komputera, Synchronizacja OTA, Udostępnianie Internetu, VoLTE |
| Wersja USB | USB 2.0 | USB 2.0 |
| Maks. prędkość pobierania | — | 300 Mbps |
| Maks. prędkość wysyłania | — | 100 Mbps |
Audio
| Specyfikacja | T7 Pro | Narzo N63 |
|---|---|---|
| Funkcje audio | Głośniki stereo, A2DP, EDR, HID, LE | Głośniki stereo, Mikrofon z redukcją szumów |