Dane techniczne obok siebie
Huawei Mate XTs Ultimate vs Realme GT7 Pro Racing
Porównanie Huawei Mate XTs Ultimate i Realme GT7 Pro Racing: aparat, bateria, szybkie ładowanie, ekran, wydajność i kolory obok siebie. Więcej smartfonów: Huawei i Realme.
Werdykt
Żaden nie odskakuje: każdy w czymś wygrywa.
| Kategoria | Mate XTs Ultimate | GT7 Pro Racing |
|---|---|---|
| Wzornictwo i ekran | 6.3 | 8.5 |
| Wydajność i sprzęt | 8.0 | 9.2 |
| Aparat | 8.3 | 7.1 |
| Łączność | 7.3 | 7.6 |
| Bateria i ładowanie | 9.5 | 6.9 |
Który jest dla ciebie?
Huawei Mate XTs Ultimate, jeśli zależy ci na…
- Maksymalna pojemność pamięci
- 1 000 GB
- wobec 512 GB
- Funkcje baterii
- Szybkie ładowanie, Ładowanie bezprzewodowe, Odwrotne ładowanie bezprzewodowe, Odwrotne ładowanie
- wobec Ładowanie z obejściem, Wskaźnik poziomu baterii, Ładowarka w zestawie, Szybkie ładowanie, Możliwość ładowania
- Przekątna ekranu
- 10,2″
- wobec 6,78″
- Pozioma rozdzielczość ekranu
- 2 232 px
- wobec 1 264 px
Realme GT7 Pro Racing, jeśli zależy ci na…
- Pojemność baterii
- 6 500 mAh
- wobec 5 600 mAh
- Wersja Bluetooth
- Bluetooth 5.4
- wobec Bluetooth 5.2
- Częstotliwość odświeżania ekranu
- 120 Hz
- wobec 90 Hz
- Gęstość pikseli ekranu
- 450 ppi
- wobec 381 ppi
Porównanie specyfikacji
Wydajność
| Specyfikacja | Mate XTs Ultimate | GT7 Pro Racing |
|---|---|---|
| Model procesora | Huawei HiSilicon Kirin 9020 | Qualcomm Snapdragon 8 Elite |
| Proces technologiczny | 7 nm | 3 nm Najlepsza wartość |
| Karta graficzna | Maleoon 920 | Qualcomm Adreno 830 |
| Typ pamięci | — | UFS 4.1 |
| Maksymalne taktowanie CPU | 2,4 GHz | 4,32 GHz Najlepsza wartość |
| Maksymalna pojemność pamięci | 1 000 GB Najlepsza wartość | 512 GB |
| Wynik AnTuTu | — | 2 739 727 |
| Geekbench 6 jeden rdzeń | — | 3 234 |
| Geekbench 6 wiele rdzeni | — | 10 059 |
| Opis procesora | 8-rdzeniowy procesor z rdzeniami 1x2.4 GHz, 3x2.00 GHz i 4x1.6 GHz | Ośmiordzeniowy procesor z 2×4.32 GHz Oryon V2 Phoenix L i 6×3.53 GHz Oryon V2 Phoenix M. |
| Typ procesora | Ośmiordzeniowy | Ośmiordzeniowy |
| Procesor 64-bitowy | — | Tak |
| Pojemność pamięci RAM | 16 GB | 16 GB |
| Typ pamięci RAM | — | DDR5 |
Design
| Specyfikacja | Mate XTs Ultimate | GT7 Pro Racing |
|---|---|---|
| Kolory obudowy | Czerwony, Czarny, Fioletowy, Biały | Tytanowy, Niebieski |
| Grubość obudowy | 12,8 mm | 8,6 mm Najlepsza wartość |
| Szerokość ciała | 219 mm | 76,9 mm |
| Wysokość ciała | 156,7 mm | 162,5 mm |
| Waga | 298 g | 218 g Najlepsza wartość |
| Powierzchnia użytkowa | 91,9 % Najlepsza wartość | 89,4 % |
| Materiały korpusu | — | Szkło, Stop aluminium |
| Funkcje oporu | — | IP68, IP69 |
| Wodoodporna głębokość | — | 2 m |
| Składany | Tak | Nie |
Bateria
| Specyfikacja | Mate XTs Ultimate | GT7 Pro Racing |
|---|---|---|
| Pojemność baterii | 5 600 mAh | 6 500 mAh Najlepsza wartość |
| Typ baterii | Si-Carbon Li-Ion | — |
| Szybka moc ładowania | 66 W | 120 W Najlepsza wartość |
| Funkcje baterii | Szybkie ładowanie, Ładowanie bezprzewodowe, Odwrotne ładowanie bezprzewodowe, Odwrotne ładowanie Najlepsza wartość | Ładowanie z obejściem, Wskaźnik poziomu baterii, Ładowarka w zestawie, Szybkie ładowanie, Możliwość ładowania |
| Moc ładowania bezprzewodowego | 50 W | — |
Wyświetlacz
| Specyfikacja | Mate XTs Ultimate | GT7 Pro Racing |
|---|---|---|
| Proporcje ekranu | 2232:3184 | 20:9 |
| Technologia wyświetlacza | LTPO OLED | LTPO AMOLED |
| Szczytowa jasność ekranu | — | 6 000 nits |
| Przekątna ekranu | 10,2″ Najlepsza wartość | 6,78″ |
| Pozioma rozdzielczość ekranu | 2 232 px Najlepsza wartość | 1 264 px |
| Pionowa rozdzielczość ekranu | 3 184 px Najlepsza wartość | 2 780 px |
| Gęstość pikseli ekranu | 381 ppi | 450 ppi Najlepsza wartość |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | 90 Hz | 120 Hz Najlepsza wartość |
| Współczynnik kontrastu ekranu | — | 6 000 000 :1 |
| Funkcje wyświetlacza | LTPO, 90 Hz, PWM 1440 Hz | HDR10, HDR10+, Dolby Vision, Ekran dotykowy |
Czujniki
| Specyfikacja | Mate XTs Ultimate | GT7 Pro Racing |
|---|---|---|
| Umiejscowienie czujnika linii papilarnych | Bok | Pod wyświetlaczem |
Sensor
| Specyfikacja | Mate XTs Ultimate | GT7 Pro Racing |
|---|---|---|
| Funkcje czujnika | Czujnik odcisków palców, Akcelerometr, Żyroskop, Czujnik zbliżeniowy, Kompas, Barometr | Czujnik odcisków palców, Akcelerometr, Żyroskop, Czujnik zbliżeniowy, Kompas |
Oprogramowanie
| Specyfikacja | Mate XTs Ultimate | GT7 Pro Racing |
|---|---|---|
| System operacyjny | HarmonyOS 5 | Android 15 |
| Rodzina systemu operacyjnego | HarmonyOS | Android |
| Wersja systemu operacyjnego | 5 | 15 |
Łączność
| Specyfikacja | Mate XTs Ultimate | GT7 Pro Racing |
|---|---|---|
| Konfiguracje SIM | Dwie karty Nano-SIM | Dwie karty Nano-SIM |
| Pasma komórkowe | 2G GSM 850, 2G GSM 900, 2G GSM 1800, 2G GSM 1900, 3G UMTS 800, 3G UMTS B850, 3G UMTS B900, 3G UMTS 1700 AWS, 3G UMTS 1900, 3G UMTS 2100, Nieokreślone pasma LTE 4G, Nieokreślone pasma 5G NR | 2G GSM 850, 2G GSM 900, 2G GSM 1800, 2G GSM 1900, 3G UMTS 800, 3G UMTS B850, 3G UMTS B900, 3G UMTS 1700 AWS, 3G UMTS 1900, 3G UMTS 2100, 4G LTE B1, 4G LTE B3, 4G LTE B4, 4G LTE B5, 4G LTE B8, 4G LTE B18, 4G LTE B19, 4G LTE B20, 4G LTE B26, LTE B28, 4G LTE B34, 4G LTE B38, 4G LTE B39, 4G LTE B40, 4G LTE B41, 4G LTE B66, 5G NR n1, 5G NR n3, 5G NR n5, 5G NR n8, 5G NR n20, 5G NR n28, 5G NR n38, 5G NR n40, 5G NR n41, 5G NR n66, 5G NR n77, 5G NR n78 |
| Technologie komórkowe | GSM, CDMA, HSPA, LTE, 5G | GSM, HSPA, LTE, 5G |
| Standardy Wi-Fi | Wi-Fi 802.11a/b/g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 7 (802.11be) | Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Funkcje Wi-Fi | Dwuzakresowy | Dwuzakresowy |
| Wersja Bluetooth | Bluetooth 5.2 | Bluetooth 5.4 Najlepsza wartość |
| Profile Bluetooth | A2DP, LE, L2HC | A2DP, LE |
| Systemy nawigacji | GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS, NavIC Najlepsza wartość | GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS |
| Funkcje łączności | Łączność satelitarna, Podczerwony, NFC, USB Type-C, USB 3.1, Wyjście DisplayPort, USB OTG | Podczerwony, NFC, USB Type-C |
| Wersja USB | USB 3.1 | USB Type-C |
| Maks. prędkość pobierania | — | 10 000 Mbps |
| Maks. prędkość wysyłania | — | 3 500 Mbps |
Audio
| Specyfikacja | Mate XTs Ultimate | GT7 Pro Racing |
|---|---|---|
| Funkcje audio | L2HC, Głośniki stereo | Głośniki stereo, Dźwięk Hi-Res |
Dane techniczne
| Specyfikacja | Mate XTs Ultimate | GT7 Pro Racing |
|---|---|---|
| Numery modeli | GRL-AL20 | — |
Powiązane porównania
- Huawei Mate XTs Ultimate vs Oppo Reno16
- Huawei Mate XTs Ultimate vs Motorola Edge (2026)
- Huawei Mate XTs Ultimate vs Xiaomi Redmi Turbo 4
- Huawei Mate XTs Ultimate vs Huawei Mate XTs
- Realme GT7 Pro Racing vs Oppo Reno 15c
- Realme GT7 Pro Racing vs Honor 500
- Realme GT7 Pro Racing vs Apple iPhone 16 Pro
- Realme GT7 Pro Racing vs Realme GT6 (China)