Dane techniczne obok siebie
Tecno Pova 4 vs Oppo A56 5G
Porównanie Tecno Pova 4 i Oppo A56 5G: aparat, bateria, szybkie ładowanie, ekran, wydajność i kolory obok siebie. Więcej smartfonów: Tecno i Oppo.
Werdykt
Twój wybór: Tecno Pova 4, na czele w Wydajność i sprzęt, Aparat i Bateria i ładowanie. Chyba że Wzornictwo i ekran lub Łączność zdecyduje za ciebie.
| Kategoria | Pova 4 | A56 5G |
|---|---|---|
| Wzornictwo i ekran | 5.0 | 5.5 |
| Wydajność i sprzęt | 5.3 | 4.5 |
| Aparat | 3.8 | 3.0 |
| Łączność | 5.3 | 5.8 |
| Bateria i ładowanie | 5.9 | 5.1 |
Który jest dla ciebie?
Tecno Pova 4, jeśli zależy ci na…
- Pojemność baterii
- 6 000 mAh
- wobec 5 000 mAh
- Wynik AnTuTu
- 411 900
- wobec 372 600
- Pojemność pamięci RAM
- 8 GB
- wobec 6 GB
- Wersja Bluetooth
- Bluetooth 5.2
- wobec Bluetooth 5.1
Oppo A56 5G, jeśli zależy ci na…
- Częstotliwość odświeżania ekranu
- 120 Hz
- wobec 90 Hz
- Gęstość pikseli ekranu
- 270 ppi
- wobec 257 ppi
- Waga
- 189,5 g
- wobec 214 g
- Grubość obudowy
- 8,4 mm
- wobec 8,7 mm
Porównanie specyfikacji
Wydajność
| Specyfikacja | Pova 4 | A56 5G |
|---|---|---|
| Model procesora | MediaTek Helio G99 | MediaTek Dimensity 700 |
| Proces technologiczny | 6 nm Najlepsza wartość | 7 nm |
| Karta graficzna | Mali-G57 MC2 | Mali-G57 MC2 |
| Typ pamięci | UFS 2.2 | UFS 2.2 |
| Maksymalne taktowanie CPU | 2,2 GHz | 2,2 GHz |
| Maksymalna pojemność pamięci | 256 GB Najlepsza wartość | 128 GB |
| Wynik AnTuTu | 411 900 Najlepsza wartość | 372 600 |
| Geekbench 6 jeden rdzeń | 729 | — |
| Geekbench 6 wiele rdzeni | 1 979 | — |
| Opis procesora | Ośmiordzeniowy procesor z 2 rdzeniami Cortex-A76 o taktowaniu 2.2 GHz i 6 rdzeniami Cortex-A55 o taktowaniu 2.0 GHz | Ośmiordzeniowy procesor z 2 rdzeniami Cortex-A76 2.2 GHz i 6 rdzeniami Cortex-A55 2.0 GHz |
| Typ procesora | Ośmiordzeniowy | Ośmiordzeniowy |
| Procesor 64-bitowy | Tak | Tak |
| Pojemność pamięci RAM | 8 GB Najlepsza wartość | 6 GB |
| Typ pamięci RAM | LPDDR4X | LPDDR4X |
| Możliwość rozbudowy pamięci masowej | Tak | Tak |
| Wersja AnTuTu | v10 | v10 |
Design
| Specyfikacja | Pova 4 | A56 5G |
|---|---|---|
| Kolory obudowy | Niebieski, Szary, Pomarańczowy | Czarny, Niebieski, Fioletowy |
| Grubość obudowy | 8,7 mm | 8,4 mm Najlepsza wartość |
| Szerokość ciała | 77,5 mm | 75,6 mm |
| Wysokość ciała | 170,6 mm | 163,8 mm |
| Waga | 214 g | 189,5 g Najlepsza wartość |
| Powierzchnia użytkowa | 84,9 % Najlepsza wartość | 82,4 % |
| Materiały korpusu | Szkło, Tworzywo sztuczne | Tworzywo sztuczne |
Bateria
| Specyfikacja | Pova 4 | A56 5G |
|---|---|---|
| Pojemność baterii | 6 000 mAh Najlepsza wartość | 5 000 mAh |
| Typ baterii | Li-Polymer | Li-Polymer |
| Szybka moc ładowania | 18 W Najlepsza wartość | 10 W |
| Funkcje baterii | Szybkie ładowanie, Nieusuwalne, Wskaźnik poziomu baterii, Możliwość ładowania | Szybkie ładowanie, Nieusuwalne, Możliwość ładowania, Wskaźnik poziomu baterii |
Wyświetlacz
| Specyfikacja | Pova 4 | A56 5G |
|---|---|---|
| Proporcje ekranu | 20:9 | 20:9 |
| Technologia wyświetlacza | IPS LCD | IPS LCD |
| Szczytowa jasność ekranu | — | 480 nits |
| Przekątna ekranu | 6,82″ Najlepsza wartość | 6,5″ |
| Pozioma rozdzielczość ekranu | 720 px | 720 px |
| Pionowa rozdzielczość ekranu | 1 600 px | 1 600 px |
| Gęstość pikseli ekranu | 257 ppi | 270 ppi Najlepsza wartość |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | 90 Hz | 120 Hz Najlepsza wartość |
| Częstotliwość próbkowania dotyku | — | 120 Hz |
| Współczynnik kontrastu ekranu | — | 1 500 :1 |
| Funkcje wyświetlacza | Otwór w ekranie, Dotyk pojemnościowy, Wielodotykowy, Ekran dotykowy, 90 Hz, Zawsze włączony wyświetlacz | Notch w kształcie kropli, Gorilla Glass 3, Dotyk pojemnościowy, Wielodotykowy, Odporny na zarysowania, Ekran dotykowy, IPS LCD |
Czujniki
| Specyfikacja | Pova 4 | A56 5G |
|---|---|---|
| Umiejscowienie czujnika linii papilarnych | Bok | Bok |
Sensor
| Specyfikacja | Pova 4 | A56 5G |
|---|---|---|
| Funkcje czujnika | Czujnik odcisków palców, Akcelerometr, Żyroskop, Czujnik zbliżeniowy, Kompas, Czujnik światła, Układ chłodzenia | Czujnik odcisków palców, Akcelerometr, Czujnik zbliżeniowy, Kompas, Czujnik grawitacyjny, Żyroskop, Czujnik światła |
Oprogramowanie
| Specyfikacja | Pova 4 | A56 5G |
|---|---|---|
| System operacyjny | Android 12 | Android 11 |
| Rodzina systemu operacyjnego | Android | Android |
| Wersja systemu operacyjnego | 12 Najlepsza wartość | 11 |
| Usługi Google | Tak Najlepsza wartość | Nie |
Łączność
| Specyfikacja | Pova 4 | A56 5G |
|---|---|---|
| Konfiguracje SIM | Dwie karty Nano-SIM, Dual SIM z podwójnym trybem czuwania | Dwie karty Nano-SIM, Dual SIM z podwójnym trybem czuwania |
| Pasma komórkowe | 2G GSM 850, 2G GSM 900, 2G GSM 1800, 2G GSM 1900, 3G UMTS B850, 3G UMTS B900, 3G UMTS 2100, 4G LTE B1, 4G LTE B3, 4G LTE B5, 4G LTE B7, 4G LTE B8, 4G LTE B20, 4G LTE B38, 4G LTE B40, 4G LTE B41 | 2G GSM 850, 2G GSM 900, 2G GSM 1800, 2G GSM 1900, 2G CDMA BC0, 2G CDMA B2, 2G CDMA B3, 2G CDMA B5, 2G CDMA B8, 3G UMTS B1, 3G UMTS B5, 3G UMTS B8, 4G LTE B1, 4G LTE B3, 4G LTE B5, 4G LTE B7, 4G LTE B8, 4G LTE B34, 4G LTE B38, 4G LTE B39, 4G LTE B40, 4G LTE B41, 5G NR n1, 5G NR n28a, 5G NR n28b, 5G NR n41, 5G NR n77, 5G NR n78 |
| Technologie komórkowe | GSM, HSPA, UMTS, LTE, 4G | GSM, CDMA, HSPA, CDMA2000, LTE, 5G Najlepsza wartość |
| Standardy Wi-Fi | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Funkcje Wi-Fi | Dwuzakresowy, Hotspot Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display | Dwuzakresowy, Hotspot Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display |
| Wersja Bluetooth | Bluetooth 5.2 Najlepsza wartość | Bluetooth 5.1 |
| Profile Bluetooth | A2DP, LE | A2DP, LE, aptX |
| Systemy nawigacji | GPS, A-GPS, Galileo | GPS, A-GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou, QZSS Najlepsza wartość |
| Funkcje łączności | Gniazdo audio 3,5 mm, NFC, Radia FM, USB Type-C, Ładowanie USB, Pamięć masowa USB, USB OTG, Synchronizacja komputera, Synchronizacja OTA, Udostępnianie Internetu | Gniazdo audio 3,5 mm, Ładowanie USB, Pamięć masowa USB, USB OTG, USB Type-C, Synchronizacja komputera, Radia FM, Udostępnianie Internetu, VoLTE |
| Wersja USB | USB 2.0 | USB 2.0 |
| Maks. prędkość pobierania | 650 Mbps | 2 770 Mbps Najlepsza wartość |
| Maks. prędkość wysyłania | 150 Mbps | 1 250 Mbps Najlepsza wartość |
Audio
| Specyfikacja | Pova 4 | A56 5G |
|---|---|---|
| Funkcje audio | Głośniki stereo, Mikrofon z redukcją szumów, A2DP, LE Najlepsza wartość | Głośnik |
Dane techniczne
| Specyfikacja | Pova 4 | A56 5G |
|---|---|---|
| Numery modeli | LG7n | PFVM10 |