Dane techniczne obok siebie
Oppo Reno15c vs Oppo Reno14
Porównanie Oppo Reno15c i Oppo Reno14: aparat, bateria, szybkie ładowanie, ekran, wydajność i kolory obok siebie. Więcej smartfonów: Oppo.
Werdykt NeoTeo
Który z nich bardziej się opłaca
Oppo Reno15c lepiej pasuje do osób szukających aparatu ultraszerokokątnego, większej baterii i znacznie jaśniejszego ekranu; Oppo Reno14 jest wyborem pod kątem wydajności, pamięci i łączności. Różnica ogólna jest niewielka: każdy z nich prowadzi w innej dziedzinie.
Reno15c łączy tylny aparat ultraszerokokątny 50 MP z baterią 7000 mAh, podczas gdy Reno14 ma odpowiednio 8 MP i 6000 mAh. Jego ekran osiąga 3600 nitów wobec 1200 nitów, a klasa odporności na upadki to A wobec B. Reno14 oferuje za to wyższą rozdzielczość: 1256 × 2760 px i 460 ppi wobec 1080 × 2372 px i 397 ppi; jest też smuklejszy i lżejszy — 7,3 mm i 187 g wobec 7,8 mm i 195 g.
Reno14 jest telefonem dla osób stawiających na wydajność i pojemność: uzyskuje 1 716 408 punktów w AnTuTu wobec 1 010 000, ma 16 GB RAM wobec 12 GB i oferuje 1 TB wobec 512 GB. Dodaje także Bluetooth 5.4 zamiast Bluetooth 5.1, eSIM oraz usługi Google, podczas gdy Reno15c pozwala rozszerzyć pamięć. Oba modele mają ładowanie 80 W, ładowanie zwrotne, IP68 i IP69 oraz 57 h na cykl według europejskiej etykiety energetycznej.
Oppo Reno15c
Oppo Reno15c to lepszy wybór do zdjęć i dłuższej pracy: ma ultraszerokokątny aparat 50 MP i baterię 7000 mAh.
Oppo Reno14
Oppo Reno14 jest lepszym wyborem pod kątem wydajności i pamięci: 1 716 408 punktów w AnTuTu, 16 GB RAM i 1 TB.
Werdykt
Żaden nie odskakuje: każdy w czymś wygrywa.
| Kategoria | Reno15c | Reno14 |
|---|---|---|
| Wzornictwo i ekran | 8.3 | 8.6 |
| Wydajność i sprzęt | 7.8 | 8.0 |
| Aparat | 8.9 | 7.7 |
| Łączność | 7.1 | 7.9 |
| Bateria i ładowanie | 7.4 | 7.4 |
Który jest dla ciebie?
Oppo Reno15c, jeśli zależy ci na…
- Pojemność baterii
- 7 000 mAh
- wobec 6 000 mAh
- Szczytowa jasność ekranu
- 3 600 nits
- wobec 1 200 nits
- Możliwość rozbudowy pamięci masowej
- Tak
- wobec Nie
- Klasa odporności na upadki
- A
- wobec B
Oppo Reno14, jeśli zależy ci na…
- Wynik AnTuTu
- 1 716 408
- wobec 1 010 000
- Pojemność pamięci RAM
- 16 GB
- wobec 12 GB
- Wersja Bluetooth
- Bluetooth 5.4
- wobec Bluetooth 5.1
- Maksymalna pojemność pamięci
- 1 TB
- wobec 512 GB
Porównanie specyfikacji
Wydajność
| Specyfikacja | Reno15c | Reno14 |
|---|---|---|
| Model procesora | Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1 | MediaTek Dimensity 8350 |
| Proces technologiczny | 4 nm | 4 nm |
| Karta graficzna | Qualcomm Adreno 710 | Mali-G615 MC6 |
| Typ pamięci | UFS 3.1 | UFS 3.1 |
| Maksymalne taktowanie CPU | 2,8 GHz | 3,35 GHz Najlepsza wartość |
| Maksymalna pojemność pamięci | 512 GB | 1 TB Najlepsza wartość |
| Wynik AnTuTu | 1 010 000 | 1 716 408 Najlepsza wartość |
| Geekbench 6 jeden rdzeń | 943 | 1 536 Najlepsza wartość |
| Geekbench 6 wiele rdzeni | 2 748 | 4 700 Najlepsza wartość |
| Opis procesora | Ośmiordzeniowy procesor z rdzeniami Cortex-A720 i Cortex-A520 | Osiem rdzeni: 1x3.35 GHz Cortex-A715, 3x3.20 GHz Cortex-A715 i 4x2.20 GHz Cortex-A510 |
| Typ procesora | Ośmiordzeniowy | Ośmiordzeniowy |
| Procesor 64-bitowy | Tak | Tak |
| Pojemność pamięci RAM | 12 GB | 16 GB Najlepsza wartość |
| Typ pamięci RAM | LPDDR5X | LPDDR5X |
| Możliwość rozbudowy pamięci masowej | Tak Najlepsza wartość | Nie |
| Wersja AnTuTu | v10 | v11 |
Design
| Specyfikacja | Reno15c | Reno14 |
|---|---|---|
| Kolory obudowy | Różowy, Niebieski, Czarny, Biały, Brązowy | Biały, Zielony, Czarny |
| Grubość obudowy | 7,8 mm | 7,3 mm Najlepsza wartość |
| Szerokość ciała | 74,9 mm | 74,7 mm |
| Wysokość ciała | 158,2 mm | 157,9 mm |
| Waga | 195 g | 187 g Najlepsza wartość |
| Powierzchnia użytkowa | 88,6 % | 89,6 % Najlepsza wartość |
| Materiały korpusu | Szkło, Tworzywo sztuczne | Szkło, Stop aluminium Najlepsza wartość |
| Funkcje oporu | IP68, IP69 | IP68, IP69 |
| Wodoodporna głębokość | 1,5 m | 2 m Najlepsza wartość |
| Klasa odporności na upadki | A Najlepsza wartość | B |
| Klasa naprawialności | B | B |
| Liczba testów upuszczenia | 90 | 180 Najlepsza wartość |
Bateria
| Specyfikacja | Reno15c | Reno14 |
|---|---|---|
| Klasa efektywności baterii | A | A |
| Pojemność baterii | 7 000 mAh Najlepsza wartość | 6 000 mAh |
| Typ baterii | Si-Carbon Li-Ion Najlepsza wartość | Litowo-jonowa |
| Szybka moc ładowania | 80 W | 80 W |
| Funkcje baterii | Nieusuwalne, Szybkie ładowanie, Odwrotne ładowanie, Możliwość ładowania, Wskaźnik poziomu baterii | Szybkie ładowanie, Odwrotne ładowanie, Nieusuwalne, Możliwość ładowania, Wskaźnik poziomu baterii, Ładowarka w zestawie |
| Czas pracy baterii | 57 h | — |
| Cykle ładowania | 1 600 | 1 600 |
Wyświetlacz
| Specyfikacja | Reno15c | Reno14 |
|---|---|---|
| Proporcje ekranu | 19.5:9 | 20:9 |
| Technologia wyświetlacza | AMOLED | AMOLED |
| Szczytowa jasność ekranu | 3 600 nits Najlepsza wartość | 1 200 nits |
| Przekątna ekranu | 6,57″ | 6,59″ Najlepsza wartość |
| Pozioma rozdzielczość ekranu | 1 080 px | 1 256 px Najlepsza wartość |
| Pionowa rozdzielczość ekranu | 2 372 px | 2 760 px Najlepsza wartość |
| Gęstość pikseli ekranu | 397 ppi | 460 ppi Najlepsza wartość |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | 120 Hz | 120 Hz |
| Częstotliwość próbkowania dotyku | 240 Hz | 240 Hz |
| Funkcje wyświetlacza | Gorilla Glass, Poziom Mohsa 5, Otwór w ekranie, DCI-P3, DC Dimming, Panel 10-bitowy, Dotyk pojemnościowy, Wielodotykowy, Bezszkieletowy, Zawsze włączony wyświetlacz, Gorilla Glass+ | Gorilla Glass 7i, HDR10+, 120 Hz, PWM 3840Hz, DCI-P3, Panel 10-bitowy, Otwór w ekranie, Dotyk pojemnościowy, Wielodotykowy, Zawsze włączony wyświetlacz, Bezszkieletowy, Odporny na zarysowania |
Czujniki
| Specyfikacja | Reno15c | Reno14 |
|---|---|---|
| Umiejscowienie czujnika linii papilarnych | Pod wyświetlaczem | Pod wyświetlaczem |
Sensor
| Specyfikacja | Reno15c | Reno14 |
|---|---|---|
| Funkcje czujnika | Czujnik odcisków palców, Akcelerometr, Kompas, Żyroskop, Czujnik światła, Czujnik zbliżeniowy, Układ chłodzenia | Czujnik odcisków palców, Akcelerometr, Żyroskop, Czujnik zbliżeniowy, Kompas, Czujnik światła, Czujnik RGB, Układ chłodzenia |
Oprogramowanie
| Specyfikacja | Reno15c | Reno14 |
|---|---|---|
| System operacyjny | Android 16 | — |
| Rodzina systemu operacyjnego | Android | Android |
| Wersja systemu operacyjnego | 16 | 16 |
| Aktualizacje systemu operacyjnego | — | 6 lat |
| Usługi Google | Nie | Tak Najlepsza wartość |
Łączność
| Specyfikacja | Reno15c | Reno14 |
|---|---|---|
| Konfiguracje SIM | Dwie karty Nano-SIM, Dual SIM z podwójnym trybem czuwania, Dual SIM | Dwie karty Nano-SIM, Dwie karty Nano-SIM + eSIM, Dual SIM z podwójnym trybem czuwania Najlepsza wartość |
| Pasma komórkowe | 2G GSM 850, 2G GSM 900, 2G GSM 1800, 2G GSM 1900, 3G UMTS B1, 3G UMTS B2, 3G UMTS B3, 3G UMTS B4, 3G UMTS B5, 3G UMTS B8, 3G UMTS B18, 3G UMTS B19, 4G LTE B1, 4G LTE B3, 4G LTE B4, 4G LTE B5, 4G LTE B8, 4G LTE B18, 4G LTE B19, 4G LTE B26, 4G LTE B28A, 4G LTE B34, 4G LTE B38, 4G LTE B39, 4G LTE B40, 4G LTE B41, 4G LTE B42, 4G LTE B43, 4G LTE B48, 4G LTE B66, 5G NR n1, 5G NR n3, 5G NR n5, 5G NR n8, 5G NR n18, 5G NR n26, 5G NR n28a, 5G NR n38, 5G NR n40, 5G NR n41, 5G NR n48, 5G NR n66, 5G NR n77, 5G NR n78 | 2G GSM 850, 2G GSM 900, 2G GSM 1800, 2G GSM 1900 |
| Technologie komórkowe | GSM, HSPA, LTE, 5G | GSM, CDMA, HSPA, LTE, 5G |
| Standardy Wi-Fi | Wi-Fi 802.11a/b/g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E | Wi-Fi 802.11a/b/g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E |
| Funkcje Wi-Fi | Dwuzakresowy, Hotspot Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display, MIMO | Dwuzakresowy, Hotspot Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display, MIMO |
| Wersja Bluetooth | Bluetooth 5.1 | Bluetooth 5.4 Najlepsza wartość |
| Profile Bluetooth | A2DP, LE, aptX HD | A2DP, LE, aptX HD |
| Systemy nawigacji | GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS | GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS |
| Funkcje łączności | Ładowanie USB, Pamięć masowa USB, USB OTG, USB Host 2.0, USB Type-C, NFC, Synchronizacja komputera, Synchronizacja OTA, Udostępnianie Internetu, Podczerwony, VoLTE | Podczerwony, NFC, USB Type-C, USB OTG, Pamięć masowa USB, Synchronizacja komputera, Synchronizacja OTA, Udostępnianie Internetu, VoLTE, VoNR, Ładowanie USB |
| Wersja USB | USB 2.0 | USB 2.0 |
| Amerykański SAR dla głowy | 1,19 W/kg | 1,12 W/kg Najlepsza wartość |
| Amerykański SAR dla ciała | 0,89 W/kg | 0,85 W/kg Najlepsza wartość |
| Maks. prędkość pobierania | 2 900 Mbps | — |
| Maks. prędkość wysyłania | 900 Mbps | — |
Audio
| Specyfikacja | Reno15c | Reno14 |
|---|---|---|
| Funkcje audio | Głośniki stereo, Dźwięk Hi-Res, Mikrofon z redukcją szumów | Głośniki stereo, A2DP, LE, aptX HD, LHDC 5 |
Dane techniczne
| Specyfikacja | Reno15c | Reno14 |
|---|---|---|
| Numery modeli | CPH2801 | PLA110, CPH2737 |