Dane techniczne obok siebie
Tecno Pova 7 Pro vs Huawei Enjoy 90
Porównanie Tecno Pova 7 Pro i Huawei Enjoy 90: aparat, bateria, szybkie ładowanie, ekran, wydajność i kolory obok siebie. Więcej smartfonów: Tecno i Huawei.
Werdykt
Twój wybór: Tecno Pova 7 Pro, na czele w Wzornictwo i ekran, Wydajność i sprzęt i Bateria i ładowanie. Chyba że Aparat lub Łączność zdecyduje za ciebie.
| Kategoria | Pova 7 Pro | Enjoy 90 |
|---|---|---|
| Wzornictwo i ekran | 7.6 | 5.7 |
| Wydajność i sprzęt | 6.2 | 5.5 |
| Aparat | 3.8 | 6.4 |
| Łączność | 7.3 | 8.5 |
| Bateria i ładowanie | 9.2 | 7.1 |
Który jest dla ciebie?
Tecno Pova 7 Pro, jeśli zależy ci na…
- Wynik AnTuTu
- 710 000
- wobec 521 000
- Pojemność pamięci RAM
- 12 GB
- wobec 8 GB
- Technologia wyświetlacza
- AMOLED
- wobec IPS LCD
- Częstotliwość odświeżania ekranu
- 144 Hz
- wobec 120 Hz
Huawei Enjoy 90, jeśli zależy ci na…
- Pojemność baterii
- 6 620 mAh
- wobec 6 000 mAh
- Standardy Wi-Fi
- Wi-Fi 802.11a/b/g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 7 (802.11be)
- wobec Wi-Fi 802.11a/b/g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax)
- Wersja Bluetooth
- Bluetooth 6.0
- wobec Bluetooth 5.4
- Materiały korpusu
- Szkło, Tworzywo sztuczne, Stop aluminium
- wobec Poliwęglan
Porównanie specyfikacji
Wydajność
| Specyfikacja | Pova 7 Pro | Enjoy 90 |
|---|---|---|
| Model procesora | MediaTek Dimensity 7300 Ultimate | Huawei HiSilicon Kirin 8000A |
| Proces technologiczny | 4 nm Najlepsza wartość | 5 nm |
| Karta graficzna | Mali-G615 MC2 | Mali-G610 |
| Typ pamięci | UFS 2.2 | — |
| Maksymalne taktowanie CPU | 2,5 GHz Najlepsza wartość | 2,4 GHz |
| Maksymalna pojemność pamięci | 256 GB | 256 GB |
| Wynik AnTuTu | 710 000 Najlepsza wartość | 521 000 |
| Geekbench 6 jeden rdzeń | 1 026 Najlepsza wartość | 919 |
| Geekbench 6 wiele rdzeni | 2 932 Najlepsza wartość | 2 378 |
| Opis procesora | Ośmiordzeniowy procesor z 4 rdzeniami Cortex-A78 o taktowaniu 2.5 GHz i 4 rdzeniami Cortex-A55 o taktowaniu 2.0 GHz | 1x2.4 GHz + 3x2.2 GHz + 4x1.8 GHz |
| Typ procesora | Ośmiordzeniowy | Ośmiordzeniowy |
| Procesor 64-bitowy | Tak | Tak |
| Pojemność pamięci RAM | 12 GB Najlepsza wartość | 8 GB |
| Typ pamięci RAM | DDR5 Najlepsza wartość | LPDDR4X |
| Wersja AnTuTu | v10 | v10 |
Design
| Specyfikacja | Pova 7 Pro | Enjoy 90 |
|---|---|---|
| Kolory obudowy | Czarny, Szary, Cyjan, Srebrny, Zielony | Czarny, Biały, Niebieski |
| Grubość obudowy | 8,2 mm Najlepsza wartość | 8,3 mm |
| Szerokość ciała | 75,9 mm | 76,6 mm |
| Wysokość ciała | 163,5 mm | 166,1 mm |
| Waga | 195 g Najlepsza wartość | 212 g |
| Powierzchnia użytkowa | 89,4 % Najlepsza wartość | 84,3 % |
| Materiały korpusu | Poliwęglan | Szkło, Tworzywo sztuczne, Stop aluminium Najlepsza wartość |
| Funkcje oporu | IP64 | IP64 |
Bateria
| Specyfikacja | Pova 7 Pro | Enjoy 90 |
|---|---|---|
| Pojemność baterii | 6 000 mAh | 6 620 mAh Najlepsza wartość |
| Typ baterii | Li-Polymer | Si-Carbon Li-Ion Najlepsza wartość |
| Szybka moc ładowania | 45 W Najlepsza wartość | 40 W |
| Funkcje baterii | Szybkie ładowanie, Ładowanie bezprzewodowe, Odwrotne ładowanie, Odwrotne ładowanie bezprzewodowe, Nieusuwalne, Możliwość ładowania, Wskaźnik poziomu baterii Najlepsza wartość | Szybkie ładowanie, Odwrotne ładowanie, Nieusuwalne, Możliwość ładowania, Wskaźnik poziomu baterii |
| Moc ładowania bezprzewodowego | 30 W | — |
Wyświetlacz
| Specyfikacja | Pova 7 Pro | Enjoy 90 |
|---|---|---|
| Proporcje ekranu | 20:9 | 20:9 |
| Technologia wyświetlacza | AMOLED Najlepsza wartość | IPS LCD |
| Szczytowa jasność ekranu | 4 500 nits Najlepsza wartość | 850 nits |
| Przekątna ekranu | 6,78″ Najlepsza wartość | 6,67″ |
| Pozioma rozdzielczość ekranu | 1 224 px Najlepsza wartość | 720 px |
| Pionowa rozdzielczość ekranu | 2 720 px Najlepsza wartość | 1 604 px |
| Gęstość pikseli ekranu | 440 ppi Najlepsza wartość | 264 ppi |
| Częstotliwość odświeżania ekranu | 144 Hz Najlepsza wartość | 120 Hz |
| Częstotliwość próbkowania dotyku | 2 160 Hz Najlepsza wartość | 300 Hz |
| Współczynnik kontrastu ekranu | 5 000 000 :1 | — |
| Funkcje wyświetlacza | Gorilla Glass 7i, AMOLED, Zawsze włączony wyświetlacz, Otwór w ekranie, Dotyk pojemnościowy, Wielodotykowy, Odporny na zarysowania, Bezszkieletowy, PWM 2160Hz | Szkło glinokrzemianowe, Otwór w ekranie, Certyfikat SGS, PWM 2160Hz, DCI-P3, Dotyk pojemnościowy, Wielodotykowy, Odporny na zarysowania, Bezszkieletowy, LTPO |
Czujniki
| Specyfikacja | Pova 7 Pro | Enjoy 90 |
|---|---|---|
| Umiejscowienie czujnika linii papilarnych | Pod wyświetlaczem | Bok |
Sensor
| Specyfikacja | Pova 7 Pro | Enjoy 90 |
|---|---|---|
| Funkcje czujnika | Czujnik odcisków palców, Akcelerometr, Żyroskop, Czujnik zbliżeniowy, Kompas, Czujnik grawitacyjny, Czujnik światła, Układ chłodzenia | Czujnik odcisków palców, Akcelerometr, Kompas, Czujnik grawitacyjny, Żyroskop, Czujnik światła, Układ chłodzenia, Wirtualne wykrywanie zbliżenia |
Oprogramowanie
| Specyfikacja | Pova 7 Pro | Enjoy 90 |
|---|---|---|
| System operacyjny | Android 15 | HarmonyOS 6 |
| Rodzina systemu operacyjnego | Android | HarmonyOS |
| Wersja systemu operacyjnego | 15 | 6 |
| Usługi Google | Tak | — |
Łączność
| Specyfikacja | Pova 7 Pro | Enjoy 90 |
|---|---|---|
| Konfiguracje SIM | Dwie karty Nano-SIM, Dual SIM z podwójnym trybem czuwania, Dual SIM | Dwie karty Nano-SIM, Dual SIM z podwójnym trybem czuwania, Dual SIM |
| Pasma komórkowe | 2G GSM 850, 2G GSM 900, 2G GSM 1800, 2G GSM 1900, 3G UMTS B1, 3G UMTS B5, 3G UMTS B8, 4G LTE B1, 4G LTE B3, 4G LTE B5, 4G LTE B8, 4G LTE B28B, 4G LTE B38, 4G LTE B40, 4G LTE B41, 5G NR n1, 5G NR n3, 5G NR n5, 5G NR n8, 5G NR n28b, 5G NR n38, 5G NR n40, 5G NR n41, 5G NR n77, 5G NR n78, Nieokreślone pasma LTE 4G, Nieokreślone pasma 5G NR | 2G GSM 850, 2G GSM 900, 2G GSM 1800, 2G GSM 1900, 2G CDMA BC0, 2G CDMA B2, 2G CDMA B3, 2G CDMA B5, 2G CDMA B8, 3G UMTS B1, 3G UMTS B4, 3G UMTS B5, 3G UMTS B8, 3G UMTS B19, 4G LTE B1, 4G LTE B3, 4G LTE B4, 4G LTE B5, 4G LTE B8, 4G LTE B18, 4G LTE B19, 4G LTE B26, 4G LTE B34, 4G LTE B38, 4G LTE B39, 4G LTE B40, 4G LTE B41, 5G NR n1, 5G NR n3, 5G NR n5, 5G NR n8, 5G NR n28a, 5G NR n41, 5G NR n77, 5G NR n78 |
| Technologie komórkowe | GSM, HSPA, LTE, 5G | GSM, HSPA, LTE, 5G |
| Standardy Wi-Fi | Wi-Fi 802.11a/b/g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) | Wi-Fi 802.11a/b/g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 7 (802.11be) Najlepsza wartość |
| Funkcje Wi-Fi | Dwuzakresowy, Hotspot Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display | Dwuzakresowy, Hotspot Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display, MIMO |
| Wersja Bluetooth | Bluetooth 5.4 | Bluetooth 6.0 Najlepsza wartość |
| Profile Bluetooth | A2DP, LE | A2DP, LE, L2HC |
| Systemy nawigacji | GPS, A-GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou | GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS, NavIC Najlepsza wartość |
| Funkcje łączności | Gniazdo audio 3,5 mm, Podczerwony, NFC, USB Type-C, USB 2.0, USB OTG, USB Host 2.0, Ładowanie USB, Pamięć masowa USB, Synchronizacja komputera, Synchronizacja OTA, Udostępnianie Internetu, VoLTE | Ładowanie USB, Pamięć masowa USB, USB OTG, USB Host 2.0, USB Type-C, USB 2.0, NFC, Podczerwony, Synchronizacja komputera, Synchronizacja OTA, Udostępnianie Internetu, VoLTE, Łączność satelitarna |
| Wersja USB | USB 2.0 | USB 2.0 |
| Maks. prędkość pobierania | 3 270 Mbps | — |
| Maks. prędkość wysyłania | 3 270 Mbps | — |
Audio
| Specyfikacja | Pova 7 Pro | Enjoy 90 |
|---|---|---|
| Funkcje audio | Głośniki stereo, Dolby Atmos, Dźwięk Hi-Res, Bezprzewodowy dźwięk Hi-Res, A2DP, LE | A2DP, LE, L2HC, Głośniki stereo |
Dane techniczne
| Specyfikacja | Pova 7 Pro | Enjoy 90 |
|---|---|---|
| Numery modeli | LJ8 | JUY-AL80 |
Powiązane porównania
- Tecno Pova 7 Pro vs OnePlus Turbo 6X
- Tecno Pova 7 Pro vs Oukitel WP500 Ultra
- Tecno Pova 7 Pro vs Unihertz Titan 2
- Tecno Pova 7 Pro vs Tecno Pova Curve
- Huawei Enjoy 90 vs OnePlus Turbo 6X
- Huawei Enjoy 90 vs Oukitel WP500 Ultra
- Huawei Enjoy 90 vs Unihertz Titan 2
- Huawei Enjoy 90 vs Huawei Enjoy 90 Plus